OiSA5XUew0sHxwvc

Давно хотів розпочати вести свій блог на «ЗМІСТі». І от випала нагода стартувати з нового року, нашого, праукраїнського. Бо всі ж чують у середині січня щедрівку про ластівочку. Нісенітниця, якщо вдуматися? А от і ні – просто у наших предків рік починався саме у березні, весною.

Це я до того, що вже наближається 8-ме. Тисячі дівчат/молодиць/жіночок традиційно чекають вітань/квітів/дарунків. Традиція ця відносно молода – з часів Совітського Союзу.  Я до цієї традиції ставлюся останні роки ну… м’яко кажучи, так собі. Після того, як трохи дізнався історію цього свята і ознайомився із тими, хто стояв у витоках. 

От, наприклад, Алєксандра Колонтай, популяризаторка 8 Березня в РСФСР, свого часу начебто стверджувала: «Віддаватися першому зустрічному чоловікові треба так само легко, як випити склянку води». Інші джерела вказують, що саме 8-го березня у різні роки на марші за рівні права виходили повії у США та Франції. Особливо «просунуті» ненависники свята кажуть, що 8 Березня нас витончено підштовхують відзначати свято Пурім. Іудейське свято, яке до України ніяким боком 

Ну, не знаю… З Колонтай не знайомий, оригіналів її творів не бачив, з дівицями по Нью-Йорку не марширував. На версію з Пурімом взагалі збентежено посміхаюся – як же люблять деякі недалекі люди лаяти євреїв! А от в оцій жіночій спраглості свята відчуваю якусь, як на мене, величезну недолюбленість. І шкодую, що в наших умовах ми, чоловіки, не змогли ще дати українкам такого щоденного затишку, відчуття захищеності і любові, аби ті так пристрасно не чекали День Св.Валентина чи 8 Березня.

Як українець, намагаюся своїм любим жінкам дарувати свою повагу, підтримку та любов щодня. Одразу припиню дискусії: мова не про гарем – любих жінок зазвичай у кожного чоловіка є декілька (бабуся, мама, хрещена, сестра, кохана, донька, племінниця тощо). Частково розумію, коли українські жінки відкидають День Матері (аргументують – а якщо з певних причин жінка не може мати дітей?) та свято Жон Мироносиць (аргументують – а якщо ми не православні?) і чекають свого шматочка щастя на 8 Березня.

Але особисто я уникаю відзначати цю дискусійну дату. Хто хоче свята – краще привітаю того (чи ту) із святом Весни: давнім Новим роком! Весна є гарною нагодою для початку чогось нового, доброго. Хай же цей рік ми, чоловіки, проживемо так, щоб наші жінки мали змогу радіти та пишатися нами постійно, а не лише якогось одного дня.