WgvehGH803RJxK4d

Мене звати Олександр Гутнік. Я лікар-уролог зі стажем понад 10 років. Й одразу відповім на запитання заголовку — нічого. Точніше, приховати можна все, але це може зашкодити здоров’ю.

На прийомі в лікаря пацієнти інколи соромляться та говорять лише частину правди або взагалі неправду. Наприклад, якщо йдеться про урологію, про ерекціюта відчуття болю. Чому? На це багато причин.

Нижче — топ запитань, на які потрібно відповідати лікарю правдиво.

Коли останнього разу здавали аналізи й робили УЗД?

Якщо чоловік почувається добре, то лікарі рекомендують проходити обстеження один раз на рік. Звичайний аналіз крові може показати базовий рівень здоров’я.

На прийом до лікаря варто взяти з собою аналізи за всі роки, аби лікар зміг побачити повну картину стану здоров’я та виконати якісне обстеження.

Наприклад, чоловікам 40+ необхідно здавати аналіз крові на простатоспецифічний антиген (ПСА) та робити УЗД простати. Якщо пацієнт скажете: «Я робив УЗД минулого року, і нічого виявлено не було», — а насправді робили його кілька років тому, то це аж ніяк не наблизить його до одужання або виявлення «німої» проблеми.

До того ж УЗД — суб’єктивний метод дослідження. Іноді його варто робити в різних фахівців.

Інформація про статеве життя

Питання уролога про статеве життя є цілком природними, і тут немає чого соромитися. Усі дорослі люди, тому приховування будь-якої інформації грає не на користь пацієнта.

Еректильна дисфункція — досить поширена проблема серед чоловіків, тож якщо є труднощі зі статевим життям, варто повідомити про це лікарю. Щоб позбутися цієї проблеми, не потрібно дорогого обстеження або надскладного лікування.

Низку проблем, пов’язаних з ускладненням або неможливістю здійснення статевого акту, лікар допоможе вирішити, якщо банально знатиме про них.

 Чи все вам зрозуміло?

Професійні терміни або великий обсяг інформації можуть легко заплутати пацієнта. Тому слід не соромитися і запитувати або уточнювати в лікаря моменти лікування та діагнозу.

Просіть доступних для вас роз’яснень.

Багато пацієнтів соромляться або відчувають дискомфорт, відповідаючи на особисті питання. Деякі вважають, що якісь деталі просто неважливі. Будь-які деталі, що здаються пацієнтові дрібницями або особистими «секретами», можуть впливати на якість діагностики та сам діагноз. А це означає, що лікар обов’язково має про це знати.