LzlKG87xdwsyo5ix

Привіт! Я Діана Скебська, мені 18 і я з міста Жовква, що на Львівщині. Хочу розповісти вам про подію, яку так чекав і до якої готувався кожен наш студент.

Зима. Завершення канікул. Десятки потягів з різних куточків України вирушають до Харкова, аби студенти Української академії лідерства змогли взяти участь у Вертеп-фесті 2020: поділитися святковим настрєм, заспівати наймасштабнішу колядку та просто зігріти людей своєю колядою.

Навколо краса: люди в національних костюмах, лунають колядки, чути звуки традиційних музичних інструментів Гуцульщини...

Серед усіх учасників помітно вирізняються студенти в червоних шапках з логотипом Української академії лідерства, які розпочали ходу вертепів з запальної руханки просто посеред вулиці.

Осередок УАЛ Полтава встиг заколядувати і показати свій вертеп усюди: і на Сумській, в парку Горького, в Харківському обласному центрі онкології, в декількох торгових центрах, ввечері біля головної ялинки та навіть на етновечорницях у Харківському національному академічному театрі опери і балету!

Ми зробили мікс традиційної пісні з сучасною колядкою в реп-стилі, яка нікого ще не лишала байдужим.

 Здається, ми показали наш вертеп безкінечну кількість разів, та тоді ми не знали, що це був лише початок, адже нас чекав черговий потяг вже на схід!

Донецька область. І перша точка – Костянтинівка, яка в таку морозну пору року зустріла нас дуже тепло і по-домашньому. 45 людей зі всієї України зібрали усі традиції свого рідного краю, пісні, вишиванки і вирушили вертепувати. Нашою метою було принести трохи тепла та відчуття свята в ту частинку нашої країни, яка зараз найбільше цього потребує. Спочатку ми колядували в медичному коледжі, потім в школі №1, на автобусних станціях, вокзалі, в різноманітних магазинах і торгових центрах. Було приємно спостерігати, як люди цікавляться українськими традиціями і як у них навертаються сльози під час виконання такої вже відомої всім колядки «Нова радість стала».

Увечері на місці нашої ночівлі ми святкували щедрий вечір. Ще ніколи я не збиралась такою великою сім’єю і не їла 12 імпровізованих страв з солодощів, не співала стільки щедрівок, не чула стільки традицій, зібраних з 19-ти регіонів України. УАЛ – це про єдність, про національну ідентичність, тому ми з радістю поновлюємо традиції наших предків.

Наступного дня вирушили в дорогу дуже рано, але ми точно знали, що скоро побачимо наших друзів, які дислокуються в Карлівці. «Тризуб Дентал» – волонтерська організація, яка на безоплатній основі вже 5 років надає стоматологічні послуги всім військовим на фронті. Одразу по приїзді друзі запросили нас у своє місце сили: церкву, яку збудували для них справжні гуцули. Дерев’яна, без жодного цвяха, маленька, але така затишна, вона вкотре приймає в своїх стінах студентів УАЛ Полтави.

Наступним місцем призначення стала Авдіївка. Вона подарувала нам багато спогадів після останнього візиту, тому ми були раді бачити знайомі обличчя бійців Добровольчого Українського корпусу «Правий сектор» (ДУК ПС), які весь час нашого перебування на сході супроводжували нас і оберігали.

Ми мали змогу поділитись українськими традиціями разом з військовими 92-Ї бригади, які прийшли у школу №5, бійцями-добровольцями Першої Окремої Штурмової Роти ДУК ПС та місцевими мешканцями. Нам вдалось показати наш вертеп і біля центральної ялинки Авдіївки, де зібралось чимало небайдужих людей.

Останнім містом на сході стала Новогродівка. Тут ми гостювали на базі у добровольців – подивились, як живуть наші військові, послухали багато історій і за теплим чаєм і не менш теплими розмовами поспілкувались про важливість захищати нашу країну, розвивати її, про важливість нашої місії.

Дорогою до рідної Полтави ми зрозуміли, наскільки важливо було знову побачити і обійняти наших захисників, підтримати і без того сильних людей, аби побачити їх теплі посмішки.

Ми віримо, що наступна коляда студентів УАЛ буде лунати вже у звільненому Донецьку під українськими прапорами!