Звичайно, читати.

Щодня на шпальтах газет та в інтернеті друкують статистику захворювання на коронавірус, а цифри стрімко зростають. У світу з’явилася надія – вакцина, яку Україна, за повідомленням ВООЗ, отримає у другому кварталі 2021 року.

Поки ж уряди різних країн впроваджують превентивні заходи, комендантський час і навіть локдаун. Протиепідемічні заходи посилені і в Україні. Уряд уже скасував адаптивний карантин і запровадив так званий карантин вихідного дня. Він діятиме з 14 до 30 листопада на вихідних.

Я розумію, що це зроблено для того, щоб зменшити і розірвати ланцюги  розповсюдження коронавірусу шляхом зменшення соціальних контактів.

Що можна зробити на карантині «вихідного дня»? Звичайно, читати і підвищувати свій інтелектуальний рівень. Читання не тільки відволікає, а й тренує пам’ять, стимулює уяву, розширює словниковий запас і покращує настрій. Книги улюблених авторів або книги по «своїй» тематиці хочеться прочитати всі. Провідні українські видавництва зараз видають цікаві книги на різний смак. 

Ми отримуємо книги сучасних українських авторів, вже визнаних: Мирослава Дочинця, Оксани Забужко, Юрія Андруховича, Сергія Жадана, Андрія Кокотюхи. А також тих, хто стали відомі в останні роки і чиїми книгами зачитуються: Ірина Лобусова, Наталія Гурницька, Люко Дашвар, Софія Андрухович. Переклади на українську бестселерів, авторів, які відомі у всьому світі: Лоран Гунель, Елізабет Гілберт, Фредерік Бакман.

Полтавських авторів: Віталія Запеки, Юлії Стиркіної, Олекси Доніча. Мемуари і спогади про відомих людей, література з саморозвитку, психології, історії, бізнесу, краєзнавча література, книги іноземними мовами. Якби був тільки час, щоб прочитати все це багатство!.

Читати на карантині«вихідного дня» – один із варіантів. Користуйтеся електронним каталогом Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського, який є онлайн, обирайте книгу (пошук можна здійснити по автору або по назві книги). Або ж приходьте за адресою вулиця Небесної Сотні 17, 2-й поверх, відділ абонементу. Якщо вам потрібна література іноземною мовою: 4-й поверх, відділ документів іноземними мовами. Якщо ви займаєтесь краєзнавчою роботою, або вас цікавить минуле Полтавщини, читайте онлайн повнотекстовий варіант книг.

Читайте і бережіть себе і рідних!