OBVZ5wK10NnoP3W2

Снігові замети, лід, морозний вітер? Все ок, можна їхати велосипедом на роботу чи у байкпарк зробити кілька спусків та посидіти біля вогнища.

Зимовий велоспорт – своєрідний виклик самому собі, випробовування своєї відданості велосипеду… Та ні, просто бажання кататися велосипедом незалежно від погодніх умов! :)

Це –

  • На сьогодні гарна альтернатива громадському транспорту, графік роботи якого порушено погодніми умовами;
  • Розминка перед та після робочого дня (витрати енергії набагато більші, ніж зазвичай);
  • Пригоди – вгадай маршрут, щоб не нести велосипед в руках;
  • Неймовірні відчуття на трассах у байкпарку (швидкість не така, як влітку, та й падати м’ягше).

Звісно, можна вдягнутися тепліше та поїхати, але волога та тепло вироблені тілом швидко зіпсують враження. Тому необхідно приділити увагу одягу, а саме потрібна термобілизна, флісова кофта та мембранна куртка (так само, як для лиж/сноуборду).

Також підійде звичайна куртка, але не занадто щільна, щоб трохи «дихала». Щодо вибору взуття, то складніше, адже хто на контактних, хто на платформенних педалях. З власного досвіду, на контактних менше рух стопи та тепловтрати через шип, тому замерзає швидше, але сам катаю у тому ж взутті, що й влітку. Бажано вдягнути довгі теплі носки/гетри, вони захистять ноги від тепловтрат.

Під час зупинки, щоб не замерзнути, дуже корисно мати при собі термос із гарячим (солодким) чаєм.

Та чи можливо взимку їздити звичайним велосипедом? Можливо, все залежить від кількості снігу, стану покриття та обраного маршруту. Якщо давно не було снігопадів та іздити вулицями міста, то все ок. Якщо ж недавній снігопад перетворився у ожеледицю, допоможуть шиповані покришки, власного виготовлення чи з магазину (проїзд на таких покришках по чистому асфальту покращує їхнє зчеплення з льодом);

для звичайних покришок зчеплення покращить зменшення тиску у колесах (найбільш ефективно на безкамерних колесах). У випадку запланованого маршруту по пухкому чи рихлому снігу слід обирати тонші покришки і більший тиск, або навпаки – фетбайк саме для цього.

Для зимового катання у байкпарку згодится усе вище згадане, тому що кожен варіант допомагає отримати своєрідні відчуття. А ще краще, це робити у компанії однодумців, тому кожної зими організовуємо «Зимову розкатку», цього разу 3.02.2019! ;)