Ne4SrxUnJODHjZuw

Продовжуємо нашу розмову, як розібратися зі складними цифрами бюджету міста. Куди саме та як ефективно витрачаються кошти громади в 2017 році.

Нагадуємо, що бюджет міста в цьому році на початок року склав 2,5 млрд грн і був запланований як профіцитний, тобто доходи, за планом, перевищують видатки.


Яка сфера міста отримує найбільше коштів?


81% власних доходів міського бюджету планується бути витраченим управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради.

На ремонт доріг в бюджеті передбачено 160 млн грн, що більш ніж в 10 разів перевищує всю Програму «Молодь Полтави», на яку передбачено 15 млн грн. При чому програма включає: утримання центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (2,2 млн грн), соціальні програми і заходи з питань сім’ї, дітей та молоді (4,5 млн грн), оздоровлення дітей у заміському оздоровчому таборі «Олімпійські надії» та інших закладах літнього оздоровлення та відпочинку – 8 млн грн. На виплату стипендії міського голови найкращим студентам вищих навчальних закладів – 0,4 млн грн.

Вдвічі більше за «Молодь» отримає «Спорт» – 32,6 млн грн. На зарплату працівникам фізичної культури піде 20 млн грн.

Нагадаємо, що спорудження Спорткомплексу на Петра Юрченка триває з 2007 року, із 2012 року цим процесом опікується міська рада. І за цей час з міського бюджету вже виділили 91 млн 635 тис. грн. Орієнтовна вартість будівництва зросла з 80 млн до 137 млн грн (це бюджет на спорт у місті на 4 роки). І не зрозуміло, скільки ще буде витрачено коштів з кишені полтавців до відкриття комплексу!

Тоді як в сусідніх Черкасах з міським бюджетом 2 898 млн грн найбільша частка буде відводитись у Департамент освіти та гуманітарної політики ЧМР. В тому числі на освіту, соціальний захист та соціальне забезпечення, культуру та мистецтво, фізичну культуру та спорт. Також значна частина коштів буде передана в Департамент соціальної політики (понад 27%).

Лише на заклади освіти виділено 680,4 млн грн.
Тобто міська влада вкладає кошти в людей, а не закатує в дороги.

Серед різних статей видатків міського бюджету найбільш вільно міська рада може розпоряджатися так званим бюджетом розвитку. У 2017 році основну частину коштів бюджету розвитку планується витратити управлінням ЖКГ – 213,43 млн грн, значні суми з них спрямовані: 130 млн грн на утримання та розвиток інфраструктури доріг, 35 млн грн на капітальний ремонт житлового фонду, 14,7 млн грн на заходи у сфері електротранспорту. Тобто їх можна додати до загальних видатків на ЖКГ (в підсумку 659,13 млн грн).

На жаль, у бюджеті розвитку міста не знайшлося 950 тис. грн на Проект консервації Кадетського корпусу, який 2 сесії поспіль депутати відхиляють. Одночасно Управління житлово-комунального господарства Полтавського міськвиконкому уклало договір на розробку проектно-кошторисної документації для подальшого капітального ремонту центрального парку «Корпусний сад». Вартість цього проекту —  947,1 тисяч гривень, йдеться у документі на порталі ProZorro від 4 жовтня. Ми не говоримо, що парку не потрібна реконструкція, але на носі зима, і що було нагальніше — тепер питання риторичне.

У 2017 році майже половину коштів бюджету розвитку м. Харкова буде витрачено на будівництво: з них на реалізацію заходів інвестиційного розвитку – 419,3 млн грн, на будівництво та придбання житла для окремих категорій громадян – 15 млн грн, на будівництво та розвиток метрополітенів – 250,8 млн грн.

Ви хоча б згадку про інвестиційний розвиток у нашому бюджеті міста бачили?

Про ефективність використання коштів — ще складніша й довша розмова: хто виграє тендери, якої якості здійснюються ремонти будинків та доріг?!

Про це поговоримо згодом.