1mc40TmWB73lA0pH

Знаєте як закон про мову розколює суспільство? Ніяк. Тим не менш саме через цей закон збирається Рада Безпеки ООН. Трішки про “жахливу” українізацію далі.

Давайте разом з вами пройдем тест на логіку. Він буде не надто великим та складатиметься з одного питання: що з наведеного є зайвим?

а) війна у Сирії;

б) війна на сході України;

в) хімічна атака у Солсбері;

г) “Закон про мову” (правильно).

На думку автора саме перші пункти є завданням Ради Безпеки, які потребують вирішення, останній - ні. Якщо і треба розглядати останній, то як грубе та ціничне втручання однієї держави в справи іншої.

Закон про мову ніяким чином не утискає право розмовляти будь якою мовою в Україні. Єдине що робить цей закон, то захищає право україномовних на спілкування рідною мовою. Чому пріоритет українській? Деякі вчені вважають що це тому, що ми живемо в Україні. 

Цікавий факт. В Україні є своя рідна мова, якої немає у жителів Швейцарії та Канади. Тому, якщо ваш опонент наводить ці країни як приклад, знайте - він або маніпулює, або маніпулює.    

Правом ж захищати російську мову та культуру наділений Кремль, який цим правом настільки цинічно користується, що автор знає безліч людей, які від такого права втратили житло та родичів. 

Особисто я перейшов на українську мову після переїзду до Львова, адже я добре її знаю, тому не було сенсу нею не користуватися в україномовному середовищі. Коротше, розмовляти російською, знаючи українську, у Львові виглядало б не поважливо до місцевого населення.

За два місяці я не утиснув прав жодного російськомовного жителя країни. Не отримав жодної скарги. Не бачив жодної конфліктної ситуації через мою мову (Ні у Львові, ні у Полтаві, ні у Мелітополі,ні у Києві).

Мало кому відомо, але майже все населення країни знає українську мову. Тому майже всі розуміють мене зараз. І тому, якщо ви не російський шовініст, то вам не складно буде дотримуватись закону про мову.  Він лише вимагає не утискати державну мову на вимогу її носія (у сфері обслуговування наприклад), але він не забороняє спілкування будь-якою мовою у сфері приватного життя. І він не закриває російські школи.

Мовне питання ніколи не було першопричиною розколу суспільства, воно не викликало війн, сутичок  ̶т̶а̶ ̶""̶п̶і̶к̶о̶в̶у̶ ̶д̶а̶м̶у̶""̶. Мова лише була інструментом для тих (увага на північ) хто хотів розколоти державу.

Тому дивно, коли рада безпеки ООН підігрує одній країні-агресору у її бажанні трішки “залякати” та “мобілізувати” своїх прихильників в Україні. Адже саме тут цей член ради безпеки розв'язав війну.

Проте як би там не було, з сьогоднішнього дня перші положення закону про мову вступають у дію. З чим можна привітати більшість населення цієї країни, які відтепер мають захист від шовіністично налаштованих співгромадян.