Євген Янкевич

На наших кордонах Росія збирає війська. Путін з Лукашенком оголосили про неочікувані спільні військові навчання. Кремль висунув ультиматум Заходу, прагнучи встановити свої умови світового порядку та нав’язати Україні капітуляцію.

Вже наступного тижня, 10 і 12 січня, відбудуться важливі міжнародні переговори. Українці повинні донести до світових лідерів, що поступки Путіну, особливо – за рахунок України, неприпустимі. Те саме адресовано й українській владі. Громадяни починають інформаційну кампанію #SayNOtoPutin.

#СкажиПутіну_Ні/ #SayNOtoPutin - послання українців до Заходу напередодні переговорів. Бо Путін ламає світовий правопорядок. Він постійно вдається до міжнародних злочинів, таких як геноцид (кримські татари), злочини агресії (Україна, Грузія), військові злочини, злочини проти людства. Світ повинен не умиротворювати Кремль поступками, а зупинити Путіна та захистити свої базові цінності – демократію, права людини, право націй на суверенітет. Спроби задобрити Кремль за рахунок України лише посилять його агресію.

Українці, в рамках кампанії #SayNOtoPutin, звертаються до західних лідерів та закликають їх сказати «ні» Путіну та його ультиматуму. Суспільство також вимагає від української влади відмовитися від будь-яких російських сценаріїв з «врегулювання ситуації на Донбасі». Якими б не були світові домовленості, українці не приймуть капітуляцію та не змінять свій євроатлантичний курс. Українці чинитимуть опір.

Тому кожен може долучитися до кампанії наступним чином:

1️. Зробіть в соцмережах допис з цим текстом:

Закликаємо Захід #СкажиПутіну_НІ на його ультиматум. Диктатор хоче силою відновити СРСР. Це треба зупинити. #УкраїнціЧинитимутьОпір окупантам. Нічого про нас без нас. Україна не прийме ультиматумів проти нашої свободи та спільних інтересів союзників. Україна і Захід #СильнішіРазом

We call on the West #SayNOtoPutin ultimatum. Dictator wants to rebuild USSR by force. He must be stopped. #Ukrainianswillresist occupiers. Nothing about us without us. We will not accept ultimatums against UA freedom/common interests of our Allies. We are #StrongerTogether

2️. Додайте до нього зображення – власне фото з гаслом, або картинку з цього допису. Для цього надрукуйте або напишіть на аркуші А4, чи більшого формату, два гасла - #SayNOtoPutin #UkrainiansWillResist або (і) українські варіанти #СкажиПутіну_НІ #УкраїнціЧинитимутьОпір. Можна видрукувати зображення, яке додається до цього допису.

3️. Домовтеся з друзями та зробіть спільне фото з вашим плакатом. Якщо не виходить ні з ким скоординуватися, можете сфотографуватися і самотужки.

4. Ще один потужний варіант – сфотографуватися з плакатом всією родиною на Святвечір.

5️. Фото бажано робити так, щоб було видно, в якому населеному пункті ви знаходитеся. Це може бути пам’ятна будівля, міська або сільська рада, табличка з назвою міста/села. Однак можете фотографуватися і там, де зручно – наприклад, вдома.

6️. Викладіть ваше фото у соцмережах – Фейсбук, Інстаграм, Twitter тощо. В дописах використовуйте хештеги #SayNOtoPutin #СкажиПутіну_Ні #UkrainiansWillResist #УкраїнціЧинитимутьОпір. Також пишіть, в якому місті чи селі зроблене фото.

7️. Ваші фото надсилайте на електронну скриньку [email protected], або на сторінку ініціаторів акції – Руху Опору Капітуляції. Обов'язково вкажіть, де саме зроблено фото.

Але це ще не все. У неділю, 9 січня, в Києві, Чикаго та інших містах плануються вуличні заходи в рамках цієї кампанії. Детальніші повідомлення щодо часу та місця акції в столиці будуть трохи згодом. Закликаємо українські організації та партії в цей день проявити справжню єдність та на місцях організувати такі ж події. 9 січня - неділя, і ви можете використати можливість та провести захід прямо біля вашої церкви після служби. Оберіть самі зручний для вас формат та використайте гасла, вказані вище та поширити фото з описом в соцмережах. Під час заходів в неділю також слід використовувати тільки державні прапори та іншу національну символіку.

Кампанія #SayNOtoPutin / #UkrainiansWillResist має продемонструвати світові готовність українців чинити опір Кремлю та капітуляції. Важливо показати, що вся Україна та українці по всьому світі єдині в несприйнятті будь-яких ультиматумів Путіна.

Слава Україні!

Автор зображення - Нікіта Тітов

Фейсбук-сторінка полтавського Руху опору капітуляції.