jpYMQ21l5JuH1eKY

21 століття. Світ створює хайперлупи, запускає по 64 супутники за 1 раз, презентує роботів, подібних до людей, вигадує і знаходить нові альтернативні джерела енергії…

Але це світ. Для нас, українців, це поки щось на кшталт «Зоряних війн» - фанатів багато, але це ж фантастика! У нас навіть сонячні панелі – це щось космічне. Принаймні за ціною. В наших реаліях це щось неймовірне, якесь віддалене майбутнє. І поки ми мріємо, у світі вже знаходять ну дуже, м’яко кажучи, дивні, але дієві альтернативи звичним всім нам енергоджерелам.

Наприклад, у Німеччині вже існує будинок, що отримує енергію від водоростей, в Австралії використовують підводні течії для отримання енергії, а китайці вигадали, як видобувати енергію з вулкану…. Та більше всього здивували британці: вони надумали технологію, за якою автомобіль можна заправити… людськими фекаліями! Тільки уявіть: спеціальні мікроби видобувають метан з фекалій, і далі на цьому метані їздить авто. Навіть дослідний зразок зробили!

І це ще не все! В ООН навіть ціла доповідь з розрахунками була. Мовляв, якщо користуватися висушеними фекаліями у якості альтернативної енергії, то людство не тільки вирішить питання про випорожнення «де прийдеться» (а на планеті 2,4 мільярди людей, які не мають постійного доступу до туалету!!! ), а ще й щорічно зекономити до 10 мільярдів доларів!

Вражає, чи не так? А ви знали, що в нашій країні є і свої винахідники. Серед їх досягнень – це опалення на коров’ячих кізяках. Один з українців винайшов вітрогенератор, що  навіть при штилі виробляє енергію. Взагалі українці навіть навчились робити брикети для опалення з опалого листя. Але кому це все потрібно?! Ми ж купуємо газ! А він, скажу прямо,  останнім часом став не той на запах і колір… Помічали, що чим довше закипає вода, тим більше іноді з’являється якигось сморіду?… Так, я знаю як пахне газ, і куди треба дзвонити, коли почув цей запах, але тепер з газом щось трапилось не те. Може він також з лайна? Хоча судячи з ціни на опалення, його видобувають від спалення сто доларових купюр…

А тепер уявіть: приходить і в Україну 21 сторіччя. Ми користуємося нашими власними ресурсами, винаходами і розробками. Скажімо, звичайний будинок використовує сонячну енергію для опалення, а вітрогенератор - для світла. Будинок догрівається в особливо холодну пору іншими доступними джерелами, при чому використовуючи нові українські енергоекономні технології та прилади. Скажете, це неможливо? Чому ж! Наші вчені і інженери також не стоять на місці! В Україні вже виготовляють сонячні панелі, електродвигуни, а недавно почув про товстоплівкову технологію. Вона зараз використовується і виготовляється в Україні для побутових цілей – обігрівачі, електричні кухонні поверхні.

Раніше це була технологія, що розроблена НАСА для космічних цілей у режимі «цілком таємно». Та це ж були роки холодної війни, і у битві за космос Радянській Союз наказав своїм розвідникам викрасти технологію. Викрасти вони її викрали, але виявилось, що рідкісні для нашої планети метали робили цю технологію занадто коштовною. У верхівки не було поняття «неможливо», було тільки «треба». І ось радянські вчені зробили аналог, який у десятки разів був дешевший. Але тепер ця технологія була зовсім не цікава для космосу, а Союз розвалився. На щастя, залишилось це все на території України і вчені запропонували промисловості виготовляти побутові прилади на основі товстоплівкової технології.

Унікальність в тому, що прибори з такою технологію дуже економні, за рахунок спеціального нанесення термопасти на металеву пластину. У кожної пластини свій трафарет нанесення, що визначає її потужність. За цих умов навіть при підвищенні напруги вони не згорять і не почнуть використовувати більше енергії. На робочій режим виходять швидше, ніж будь-які інші побутові прилади подібного використання.

Виявляється, ми можемо вже сьогодні починати заощаджувати завдяки українським розробкам, українським приладам, українським ресурсам, просто використовуючи те, що вже існує, і не десь у «Зоряних війнах», а тут, на Батьківщині!  

Та поки що ми купуємо газ, який тхне лайном у всіх розуміннях цього слова, купуємо китайські прилади, які працюють як справжнє лайно, і дуже дивуємося, чого ми живемо в цьому…. Ну ви зрозуміли….