Віка Іванченко: У гостях в УАЛ Миколаїв. На сонячних хвилях подиву


Привіт! Мене звати Віка. Я родом з Київської області. Якщо чесно, не знаю, яке місто називати своїм домом. Я народилася і жила в Києві, потім наша родина переїхала до Сквири. Це таке маленьке містечко на Київщині, яке має два великих заводи: «Сквирянка», де виробляють крупи, і «Grona», чиє печиво об’їздило приблизно півсвіту. Зараз ми поступово облаштовуємося поближче до столиці, в Ірпіні, про яке мені так кортить дізнатися більше.

Проте сьогодні я розповім вам про нашу ротацію: пізнання нового міста, нового осередка та нової команди. Тож поїхали!

3 лютого мав бути звичайний УАЛівський день. Усе починалося, як завжди: руханка, сніданок, а потім чек-ін, на якому ментор Юра чомусь вирішив пограти з нами у «Поле чудес». Тут-то все і перевернулося. Яке ж то слово було? МИ-КО-ЛА-ЇВ. І ми вже знали, що це означає: наша ротація пройде саме там.

23 лютого о 10.10 ми були в Миколаєві. Та невже? Якісь знайомі обличчя студентів УАЛ Миколаїв на горизонті, які вже чекали нас із обіймами та плакатами.

5_2

Далі були нові ментори. Хто ж вони? Які вони? Перші дні насправді показали дуже мало, а програма не надто й відрізнялася від тієї, що була у Полтаві. Але хто ж знав, що найцікавіше — попереду?

Тут зовсім інші волонтерства. Хтось працював у бібліотеці чи музеї, хтось проводив уроки української та англійської мов для бабусь, комусь випало оцифровувати інтерв‘ю тих, хто пережили Голодомор. А я потрапила на не менш цікаву локацію під назвою «Масляна»: ми розповідали ітям у школах про традиції цього тижня, гралися та ліпили з пластиліну символи сонця — млинці.

6_2

28 – 29 лютого у нас тривала місцева мандрівка, яка вже остаточно перекреслила всі негативні враження та емоції від міста. Першого дня ми відвідали аграрну компанію, що є одним із найбільших українських сільськогосподарських виробників та експортерів — «Нібулон». Тут ми побачили, наскільки суднобудівно-судноремонтний завод може бути добре модернізований та обладнаний. Ми побували на регіональній конференції старшокласників «Модель ООН», з учасниками якої ми затишно та по-домашньому провели вечір-квартирник.

Другий день теж не обійшовся без здивувань. Першою локацією був Музей суднобудування та флоту, який може надихати не лише історичною цінністю, а й своїм дизайном та естетикою у кожному куточку . Також у цей день ми мали інтерактивну прогулянку визначними місцями Миколаєва та візит Сергія Клімова, одного із засновників бізнес-форуму «МрійДій», на якому у неділю ми мали змогу поволонтерити!

3 березня. На цей день чекали всі, до нього готувалися і студенти, і ментори: хтось із нас вперше побуває на кордоні із окупованим Кримом та подивиться прямісінько в очі ворога. Проте ніщо не стало перепоною нагадати тим, хто був на пропускному пункті «Чонгар», що Крим — це Україна і що ми не забули про це, пам’ятатимемо та щодня будемо боротися за наші території.

7_2

На цій емоційній ноті день не поспішав закінчуватися, адже попереду п‘ятигодинна дорога до Миколаєва. Тут, в автобусі, і пройшло моє personal review з ментором УАЛ Миколаїв. Чомусь я думала, що воно не буде таким вдалим, адже всі ми були досить змучені. Але, як виявилося, найкращі розмови народжуються в довгих мандрівках, коли зовсім немає сил вдавати, а хочеться говорити повністю відверто та щиро.

Здавалося, ці прекрасні дні триватимуть вічно. Навіть не хотілося їхати додому на канікули, лиш би ще трохи політичних чек-інів, нових волонтерств, затишних квартирників, патріотичних акцій, мандрівок...

Виїхавши з Полтави, ми почувалися так, ніби в нас забрали батьків і вигнали з дому, а покидаючи Миколаїв, зрозуміли, що тут знайшли ще й своїх старших братів і сестер. Тому ми не могли поїхати і не залишити нічого від себе на пам‘ять тим, хто так гостинно нас прийняв. Сподіваємося, що полтавський кораблик, намальований відбитками пальців студентів УАЛ Полтава, завжди буде йти дружньою хвилею УАЛ Миколаїв.

8_1


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація