vubs18jopqirkvdr

Ще рік тому про існування Пивихи знало в десятки разів менше людей, ніж зараз. А 5 років тому про неї знали тільки місцеві і велосипедисти.

Краєвиди Пивихи біля села Максимівка

Карантин і 2020-й зробили максимум для популяризації цього місця.Поодинокі екскурсії для допитливих змінилися на регулярні автобуси з бажаючими потішити себе морськими пейзажами. Інтернет-ЗМІ рясніють заголовками про ТОП-1 місць відпочинку на Полтавщині. Спритні туристичні організатори почали навипередки відправляти автобуси з Полтави. Місцевий люд схаменувся і кричить: «ПАНАЄХАЛІ!». Мене ж знайомі й друзі засипають питаннями щодо туристичної інфрастуктури. ТА НЕМА ТАМ НІХІБА. Намет і плавки – вся ваша інфраструктура.

Зруйнована дорога, що йшла вздовж водосховища

А місцеві, замість того щоб схопитися за голову і почати робити хоча б шось – починаючи зі смітників і закінчуючи будиночками в оренду – кричать, що там небезпечно і туристи все псують.

Кам'яна відсипка по урізу води біля Градизька

Так, гора осувається – і цього року, і минулого, і 10 років тому. Мабуть, і минулі 20, а може, й усі 40. Швидкість руйнування берега не залежить від кількості туристів. На частині берегової лінії є укріплення, на частині немає ніц. Без роботи ОТГ/області Пивиха так і продовжить сповзати у воду. З туристами чи без.

Агов, місцеві! Треба радіти тому туристичному потенціалу, який відкривається у вашому районі. Я залюбки б зупинився у будиночку за 500 метрів до «моря», але їх немає. Може, пора шукати не зраду, а пакращення вже сьогодні?

Зворотний бік популярності місця

Я розумію, що це заказник, але це не значить, що треба відгородити Пивиху триметровим парканом.

Шукали туристичний магніт? Так ось же він! Приймайте виклик карантину! Ставте смітники, здавайте шезлонги, будуйте будиночки під оренду у Максимівці і заробляйте на туристах гроші.

5 років тому на Пивисі було дико і тим класно, але сучасність диктує свої умови. Назад дороги немає. Пивиху врятує інфраструктура й укріплення берега, а не шлагбауми і крики про зраду.

Коли місцеві схаменулись

Фото мої, 2015–2019 років. Скріншоти з мережі.