Kramareva

1 червня ми відзначали Міжнародний день захисту дітей. Традиційно до цього дня для дітей проводять усілякі активності. І це прекрасно, бо в дитинстві має бути багато цікавого, яскравого смачного і веселого. А ще це прекрасно тому, що спільними зусиллями ми у Полтаві створюємо атмосферу родинного свята.

Уже кілька років наша громадська організація педагогічний центр «Академія» влаштовує свято.

Наша студія «Вундерчадо» працює в офісі на вул. Соборності, 46. Тут малюють, читають, ліплять, експериментують і роблять ще неймовірно багато різних цікавинок. Мами дворічок, здається, отримують стільки ж задоволення, як і діти. Так само танцюють, радіють і фотографують. Тато шестирічної Юлі зізнається, що отримує задоволення очікуючи малечу – йому приємно знати, що донечка гарно проводить час. Багато хто – постійні відвідувачі студії «Вундерчадо», але є й ті, хто завітали у цей вітряний день уперше.

У коридорі спілкуються про дитячі книги та про те, як приохотити малюків до читання. Вдалося замовити просто неймовірні книги й дорослі з дітьми радо розглядають їх.

Це вже друге свято, яке організувала ГО Педагогічний центр «Академія» до цього Дня захисту дітей. Перше відбулося напередодні, його учасниками стали діти з аутизмом та їхні мами – членкині ГО «Рівновага».

Люди дощу, діти дощу. Так називають їх після знакового фільму Баррі Левінсона.

Аутизм найчастіше пояснюється як занурення в себе, хоча має й іншу, майже невідому широкому загалу назву – синдром Каннера. З медичної точки зору аутизм  – це стан нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної й невербальної комунікації. Щоб дитина з аутизмом успішно соціалізувалася, потрібно докласти значно більше зусиль. І ці неймовірні зусилля зазвичай докладають їхні мами. Для них захист дитини від проблем, спричинених аутизмом, є не івентом, а способом життя. Майже професією.

Дуже хотілося підтримати їх і подарувати хвилини відпочинку та наснаження.  Було вирішено організувати відпочинок на природі. Відразу згадалася база «Сенегал», де є все і річка, і тваринки, і багато простору з гарними краєвидами, де зможуть погуляти дорослі, залишивши організаторам своїх малюків.

А далі все склалося так, як має бути: ідею відразу ж підтримали небайдужі полтавці. Турбаза «Сенегал» безоплатно надала павільйони, компанія «Автомир» здійснила перевезення, ресторани Pizza Cat, Old Tіflis та «Медом помазано» приготували пригощання, а мережа сімейних магазинів «Аврора» – подарувала сюрпризи.

Серед напрямів роботи ГО Педагогічний центр «Академія» – наснаження культури дитинства. Під цим знаком і відбулося свято захисту дітей. Все відбулося у кращих традиціях щасливого дитинства: дорогою співали веселі пісні, по приїзду влаштували спілкування з природою: погуляли берегом Ворскли, погладили кізок та овечок, побродили у чобітках по водичці, збудували вежу з піску – кожен знайшов для себе найцікавіше.