Леонід Булава

Нова назва «вул. Садівництва» була підтримана голосуванням населення Полтавської громади в ході 2-ї черги перейменувань (квітень 2023 року).

Позитивне рішення ухвалила депутатська комісія міськради, але з подання із залу депутата Олександра Дедюхіна, без переконливих аргументів, це рішення на сесії міськради 19 травня не ухвалили (фактично відхилили).

Це рішення потрібно змінити. Закликаю підтримати мою петицію до влади за посиланням.

Вимагаємо від депутатів поважати волевиявлення громадян, скасувати своє необґрунтоване рішення і надати назву вулиці Садівництва (за назвою кутка Полтави, в якому з 1895 року діяла Школа садівництва, з 1920 року – технікум (тепер коледж).

Залишення попередньої назви (вул. Графа Фон-Гарнієра ) суперечить Закону України про деколонізацію, оскільки Павло Фон-Гарнієр у 1919-1920 році воював у складі російської денікінської армії проти незалежної України.

Садиба по вул. Покровській, 38 (1910-ті рр.). Можливо, на фоні будинку сидить сам П.А. Фон-Гарнієр. Фотокопія надана  меценатом і колекціонером Олексієм Петренком. Джерело – poltava.to 

Він залишався в складі цієї армії в еміграції аж до 1925 року; не має суттєвих заслуг перед містом і громадою. Та й графом не був.
Просимо повернутися до цього питання у другій частині засідання міськради 31 травня 2023 року та підтримати волю громадян.

П.А. Фон-Гарнієр в останні роки життя (Болгарія).
 Із  особистого архіву його правнучки пані Олени Рагуліної