Лариса Семеняга

Коли ми планували цей фестиваль, у нас була мета – популяризувати гастрономічний туризм нашої Полтавщини, нашу унікальну автентичну кухню, з її історією та звичаями. Взагалі хотілося зробити культурний бренд нашого міста. І цього року наш фестиваль відбудеться 18-19 вересня. А оскільки він у нас міжнародний, то будуть брати участь і вірмени, і грузини, і будуть кримські татари – зараз ми над цим працюємо.

Що цікавого буде? У нас завжди запитують, що ми придумали нового. А я перш за все скажу, що вважаю дуже важливим зберегти те, що ми вже маємо. Обов’язково буде продаж галушок, і про це ми говорили на зустрічі з рестораторами. Також ми обговорювали, які умови повинні бути, як треба дотримуватися санітарних норм, щоб убезпечити людину від захворювань.

Великий акцент, і я вважаю, що цікаво буде полтавцям – це локація крафтових виробників. Буде обов’язково містечко майстрів, дуже багато бажаючих. Ми трішки прискіпливо ставимося до цього, тому що хотіли, щоб саме народні майстри були представлені унікально, дуже достойно. Сподіваюся, так воно і буде.

Ми обов’язково будемо проводити майстер-клас з виготовлення галушок. Крім цього, на фестивалі буде не тільки «Дитяча зона бешкетників», але й зона для найменших гостей з дитячою галушкою – там також будуть майстер-класи з виготовлення галушок.

Також ми продовжуємо започатковану нами минулого разу традицію «Галушчине весілля» – це авторська робота наших Яніни Барибіної та Вікторії Гончар. Ми трішки вдосконалимо це дійство і зробимо його більш об’ємним. Сподіваємося, що частину весілля, яке буде проходити у садибі Котляревського, винесемо на вулиці міста.

Досвід минулого фестивалю показав, що ми успішно співпрацюємо з нашими територіальними громадами. У 2019 році на фестивалі було дві громади, а цьогоріч ми плануємо, що у нас буде локація «Галушчине село», що складатиметься з п’яти територіальних громад нашої області. Вони заявлять про себе як про громади, матимуть можливість поспілкуватися з широкою аудиторією, представити себе і піснею, і яскравим оформленням.

Наші артисти, які скучили за сценою – мій телефон просто червоний, всі дзвонять, що також хочуть брати участь у фестивалі. У нас буде більш як 600 учасників на два дні! Тому ми дуже чекаємо на полтавців і гостей нашого міста на ІІІ Міжнародному фестивалі «Полтавська галушка» 18-19 вересня на Соборному майдані, або, як ми ще говоримо, на Івановій горі! Буде весело і смачно!