Yuliya Fedorchak 2

Слідкувати за станом зубів та ясен для тварин так само важливо як і для людей. Саме догляд за порожниною рота впливає на здоров’я тварини в цілому.

 Слина, бактерії та частинки їжі щодня утворюють наліт на зубах. Якщо зуби собаки не чистять, його товщина поступово збільшується. Мінерали, що містяться в слині, перетворюють зубний наліт на зубний камінь – тверде відкладення на зубі по краю ясен жовтуватого кольору. З дорослішанням собаки, проблема може посилюватися. Бактерії та токсини впливають на зуби, кістки, ясна і сполучні тканини навколо зуба, що може призвести до розвитку інфекції та випадання зуба.

Бактерії, що викликають інфекцію, можуть опинитися у легенях, печінці, нирках й серці, якщо потрапляють в системний кровотік.

Тому турбота про гігієну порожнини рота собаки дозволить зберегти її здоров'я та уникнути величезних рахунків за послуги стоматолога.

Як зрозуміти, що пора до ветеринарного стоматолога?

Ветеринарний лікар допоможе виявити будь-які проблеми зі здоров'ям під час щорічного огляду вашого собаки, але вам доведеться самостійно стежити за деякими ознаками:

  • утворення зубного каменю жовтого і коричневого відтінку на зубах по лінії ясен;
  • труднощі під час пережовування їжі;
  • запалення ясен;
  • неприємний запах із пащі.

Пам'ятайте, що поганий запах із пащі може бути зумовлений низкою причин, у тому числі захворюваннями. Не варто списувати його на те, що собака стала старшою.

Як же доглядати за порожниною рота собаки?

У догляді важливе регулярне чищення зубів, правильне харчування і відвідування стоматолога. Чистити зуби собаці буде легше, якщо ви почнете привчати її до цього з раннього віку. Хоча починати ніколи не пізно.

Не використовуйте зубну пасту призначену для людей – собаки стресують від утворення піни, а крім того вона може викликати розлади шлунку. Існують спеціальні зубні пасти для домашніх тварин, які більш безпечні та мають набагато кращий смак.

Залежно від розміру зубів собаки, ви можете використовувати стандартну зубну щітку. Однак існують спеціальні зубні щітки, що одягаються на палець і полегшують процес чищення. Дізнайтеся, що порекомендує ваш ветеринарний лікар.

Як спростити завдання чищення зубів?

Щоб привчити собаку до чищення зубів її потрібно заспокоїти та підбадьорити. Нанесіть на палець трохи пасти і обережно помасажуйте її зуби, щоб вона могла звикнути до цього відчуття.

Можливо, спочатку собаці це не сподобається. Будьте терплячі.

Чистіть зуби круговими рухами, приділяючи особливу увагу краю зубів по лінії ясен. Перед тим, як закінчити чистку, проведіть щіткою вертикально у напрямку до центру ротової порожнини, щоб видалити весь знятий зубний наліт.

Слід чистити зуби собаці хоча б раз на тиждень, а краще – кожен день.

Чи є альтернатива чищенню зубів ?

Існують спеціально розроблені раціони та ласощі для собак, які зменшують утворення зубного каменю і перешкоджають розвитку захворювань пародонту. Це найпростіший спосіб забезпечити альтернативу чистки зубів кожен день. Обговоріть з вашим ветеринарним лікарем, який спосіб краще вибрати. Пам’ятайте, що підтримка гігієни порожнини рота собаки вкрай важлива для її стану.