Вікторія Зацнова

Агенти Волонтерства — річна програма, яка допомагає молоді розвивати волонтерство у рідних містах. Місцевий координтор(ка) вкладає свій час, талант, рішучість для того, аби місто ставало кращим, одночасно посилюючи себе. Нещодавно розпочався новий набір учасників. Щоразу ми отримуємо нові заявки та чуємо бажання долучитись. Два роки я брала участь у програмі, тому з впевненістю можу сказати, що цей досвід є саме тим, який запам’ятається на все життя.

До волонтерства у мене було доволі звужене коло моїх інтересів, я навчалась та здобувала юридичну освіту, багато часу приділяла навчанню та писала наукові статті.

Мій перший досвід у волонтерстві був не свідомим, тоді навчаючись на третьому курсі моя викладачка розповіла про можливість долучитися до моніторингу сексистської реклами у просторі, мене це зацікавило, і так я долучилась до волонтерства, але ще не розуміла цього.

І перший, мій свідомий досвід у волонтерській діяльності, трапився на Чілдрен Кінофесті, тоді я допомагала організовувати подію, залучати до неї учасників, оголошувала фільми перед початком сеансу. 

Розпочавши свій шлях у волонтерстві, я зрозуміла, що у моєму місті не так то й багато можливостей для розвитку, або ж я просто не знаю про них. Тоді у мене з'явилась ціль: зробити волонтерство доступним для кожного охочого у нашому місті. Побачивши анонс набору учасників на програму Агенти Волонтерства та можливості, які вона може дати, я взагалі не вагалася, оскільки зрозуміла, що це ідеальне поєднання моєї особистої цілі та всього, що мені може дати програма. Два роки я розвивала волонтерство у рідному місті, а вже сьогодні є менеджеркою програми.

Агенти Волонтерства унікальні та особливі тим, що кожен має змогу знайти тут щось своє. Завдяки програмі ти отримуєш спільноту однодумців, яка завжди готова тебе підтримати. Маєш змогу прокачати свої знання та навички у проєктному менеджменті та комунікаціях. Ти маєш змогу подорожувати, знайомитись із впливовими людьми та переймати їх досвід, and I think that`s beautiful.

Найбільше я пишаюсь учасниками програми Агенти Волонтерства, які, крім того, що успішно розвивали волонтерство у своїх містах, змогли багато чого взяти від програми для себе: покращили свої знання та навички, десь вийшли із зони комфорту, мали змогу подорожувати країною та знайомитись з лідерами думок у різних сферах. 

Зараз набір на програму відкритий знову. Молодь зі всієї України може залишити заявку на сайті та стати змінотворцем свого міста. 

Які критерії відбору? 

  • Вік від 16 до 28 років 
  • маєш досвід волонтерства та готовий розвиватись в цій сфері 
  • не боїшся викликів та допомоги у різних сферах 

Агенти Волонтерства - це перш за все можливість робити себе та рідне місто кращим. Якщо відчуваєш, що добрі справи мають бути у твоєму житті – залишай заявку.