Pysarenko2

Відтепер в Україні буде діяти обмеження на використання одноразових пластикових пакетів. Закон стосується магазинів, аптек, закладів харчування та надання послуг. Пакети, які підпадають під заборону, мають вилучити з обігу й утилізувати. Однак в законі не вказано, хто і як має це зробити.

За розповсюдження та схиляння використовувати пакети українці сплачуватимуть штраф у розмірі від 1 тис. 700 до 3 тис. 400 грн, за повторне порушення — від 3 тис. 400 до 8 тис. 500 грн.

За даними ООН, щороку у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових пакетів. При цьому кожного року до океану потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Щорічно у світі виготовляють понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 одиниць на кожного дорослого мешканця Землі.

За даними екологів, у природному середовищі поліетилен розкладається понад двісті років, а пластик – майже 450 років. Більш того, середня «тривалість життя» такого пакета всього 20 хвилин.

На даний час проблема дуже серйозна і вона потребує вирішення вже зараз, але поліетиленові пакети перетворилися на необхідність, без якої іноді важко обійтися у побуті.

Ми викидаємо сміття, складаємо речі та носимо їжу із супермаркетів у пакетах. Крім того, ціна на поліетиленові пакети у кілька разів нижча за їх екологічні аналоги, тому майже в кожному домі є такий собі пакет з пакетами, який лише накопичується з роками.

На мою думку, люди не так швидко звикнуть до змін, але з іншого боку, якщо уважно почитаємо закон, він не забороняє усі пакети в один день! У бізнесу є дев'ять місяців, щоб адаптуватися, а деякі пакети мають зникнути аж у 2023 році.

Це поетапний період. Частина населення звісно буде незадоволена, але у нас так часто, це нормально. Будуть і ті хто не розумітиме з чого почати та яка альтернатива. Більшість населення ще не хочуть відмовлятися від поліетилену, адже думають, що екологічні торбинки набагато дорожчі.

Звісно, екосумки коштують дорожче, але й пакувальні пакети, які пропонують в магазинах, не є безкоштовними. Адже магазин закладає ціну цих пакетів у вартість інших товарів. Таким чином виходить, що людина платить за поліетиленовий пакет навіть тоді, коли його не бере. Проте, є і екосвідомі люди, особливо молоді, які підтримують ініціативу держави.

Поліетиленові пакети були з нами не завжди! Люди раніше абсолютно нормально користувалися "авоськами", які ми зараз називаємо шоперами. Тобто по суті люди вже мали досвід користування багаторазових тар.

Наразі все дедалі частіше серед виробників та споживачів стає популярною екосвідомість та її прояви. Навіть зараз я все частіше бачу людей на вулицях які носять з собою шопери. Доставку їжі намагаються пакувати в пакети з паперу. Навіть блогери та знаменитості намагаються висвітлювати своє життя як екосвідоме.

Отже, «здоровий тренд» вже почався і триватиме й надалі. Звісно все залежить від того, до чого людина звикла та її стилю життя.

До прикладу у звіті ООН зазначено, що наразі 23 країн повністю відмовилися від поліетиленових пакетів: Еритрея, Ефіопія, Кенія, Уганда, Руанда, Мозамбік, Камерун, Нігер, Буркіна-Фасо, Бенін, Кабо-Верде, Кот-д'Івуар, Мавританія, Марокко, Франція, Панама, Гаяна, Гаїті, Індія, Шрі-Ланка, Бангладеш, Монголія і Папуа-Нова Гвінея.

Отже, все можливо, потрібно лише почати. Важко відмовитись від того до чого звик, нове завжди лякає, але це не означає, що зміни непотрібні. Найперше, що можна почати робити – наперед планувати походи в магазин і завжди мати із собою торбинки або інші посудини для зберігання продуктів.

Як ми вже не задумуючись носимо із собою гаджети, або маску, так повинно бути і з екоторбинкою. Це вирішує всі незручності. Кожен із нас може зробити внесок у чистоту планети на якій ми живемо!