Денис Сілинник

На початку війни у Полтаві було створено майстерню «Тилова бригада», яка займається виготовленням перископів – пристрою, який дозволяє військовим дивитися за полем бою з укриття. Зараз наше виробництво розширюється, та закриває все більше потреб наших воїнів.

Перископ – відносно примітивний пристрій, який складається з двох дзеркал. Такий невеликий девайс є критично важливим для захисників на фронті. Саме він дає можливість залишатися нашим воїнам в безпеці у найгарячіших місцях.

Наші вироби ми робимо на замовлення. До нас звертаються як волонтери, так і самі військові. Для нас важливо точно знати, хто та де буде користуватися нашими перископами.

За тиждень ми робимо в середньому 100-200 перископів. У результаті, на фронт уже відправлено понад 11 тис. 500 перископів. Наша команда власноруч відправляє, розробляє логістику та шукає шляхи швидкої доставки.  

Для поширення інформації про наше виробництво я публікував інформацію у фейсбуці. Люди почали активно репостити, лайкати та розповідати. Тому ті, кому потрібні були ці прилади бачили нашу інформацію та робили замовлення. 

Фінансування

Пристрої нашого виробництва на потреби воїнів ми надаємо безкоштовно. Звісно, ми пропонуємо замовникам підтримати нас донатами, або частково закрити витрати на матеріали, проте не змушуємо їх це робити. Ми розуміємо, що ситуації фінансові у людей бувають різними, тому наша майстерня без проблем віддає замовлення безкоштовно.

На зображенні може бути: 1 особа та на відкритому повітрі

Коли ж люди просять всього один пристрій, ми завжди надсилаємо 2, адже розуміємо, одного такого перископа буде мало. Якщо ж приходить замовлення на 7 або більше перископів, то бажано, аби люди закривали хоча б частину витрат нашої майстерні.

Зараз з донатами стає все складніше. Людям в умовах війни складно як психологічно, так і фінансово. Але радує й те, що з нами лишилися благодійники, які з самого початку війни підтримували наше виробництво та продовжують це робити по сьогодні.

Як проходить наша робота

У майстерні, під яку ми облаштували гараж, працює мій брат. До нашої  команди доєдналися й інші майстри, які пропонували  свою допомогу в інтернеті. Так і утворилася наша спільнота майстрів. Через деякий час наші масштаби виросли, люди почали більше донатити, допомагати матеріалами, присилали навіть принтери, якими ми користуємося на виробництві. Завдяки підтримці небайдужих ми зробили більшу майстерню в нашому гаражі. 

Я, як адміністратор, розподіляю відправлення та займаюся питаннями логістики. 

Виробленням наших виробів займається майже вся Україна: Вінницька, Харківська, Київська, Львівська,  Дніпропетровська та Одеська області беруть у цьому участь.

Про сучасні умови роботи

Як показала практика, людина може підлаштовуватися до всього. Там зробили і ми. Знайшли нові шляхи, аби продовжувати нашу роботу. Навіть зараз, в умовах темноти та знеструмленої майстерні мій брат з ліхтариком на лобі проєктує новий перископ на замовлення.   Ми адаптувалися. Так, відправка зараз може затримуватися, але робота нашої майстерні не зупиняється. Запити йдуть, військові просять, ми працюємо. Ми розуміємо, що цю справу просто так залишати не можна.

На допомогу нам відгукуються колеги. Допомагають різним: друкувати заготовки, донатами та матеріалами. Так як наше виробництво майже не зупиняється, у нас завжди є різні потреби. Особливо критично стоїть питання матеріалів, а саме: пластику, фарби, труби, стяжки та інше.

На зображенні може бути: 2 людини та на відкритому повітрі
Воїни з перископами

Працює велика сітка майстрів, які спрямовують свої зусилля для пришвидшення допомоги і забезпечення безпечних умов нашим військовим. 

Про нові проєкти та масштабування роботи

Наша майстерня не стоїть на місці, ми завжди розробляємо та проектуємо нові прилади для наших військових. Зараз ми вже на фінальному етапі перед запуском виробництва фільтрів води. За цей період ми їх проєктували, тестували, робили аналізи. До вироблення такого важливого девайсу ми поставилися як ніколи відповідально, адже від нас залежатиме здоров’я людини, яка питиме воду з нашого фільтру.

Нещодавно наша майстерня отримала результати аналізів води з Львівської лабораторії. Висновки приємно нас порадували, тому ми вже готові до запуску масового виробництва фільтрів води для наших військових.

На зображенні може бути: у приміщенні

Зараз також ми працюємо над проєктуванням розкладних перископів. Перші тестові варіанти ми вже відправили для десантно-штурмової бригади. Ці прилади в 6 раз менші, але функціонал той самий. Чекаємо відгук від захисників, та одразу ж запустила масове виробництво.

Реквізити для підтримки діяльності «Тилової бригади»:

Monobank (Сілинник Денис Олександрович):

  • 4441 1144 2631 7671

Privatbank (Сілинник Денис Олександрович):

  • 5168 7574 0967 1122
Немає опису світлини.