Бондаренко Анат

Новорічні свята, час коли кожний хоче трішечки відчути себе чарівником, але вибрати шлях ефективної допомоги може не кожен. Хочу розповісти вам як не слід допомагати інтернатам.

Інтернати визнані у світі місцями несвободи! Вони не задовольняють базових потреб та прав дітей – мати сім’ю та відчувати батьківську любов. З нашого боку важливо розуміти, що дітям потрібна любов та увага, а не цукерки та карієс.

Чому безсистемне закидання іграшками, речами, може нашкодити дітям

Купити дітям в інтернати цукерки – це найпростіший спосіб «допомогти». Але, на жаль, допомогою це не назвеш. Цукерки потрапляють до дітей у неймовірній кількості, особливо напередодні свят. Солодощі загалом не найкорисніша їжа і для дорослих, а для дитячого організму, тим паче у великій кількості, користі точно не несуть. Та і взагалі, коли вам допомогла цукерка краще ніж увага важливої для вас людини?

Щодо одягу

Інтернати знаходяться на повному державному утриманні, вони мають бюджети, щоб купувати дітям одяг та взуття. Якщо ви хочете віддати свій одяг можна звернутися до соціальної шафи, або віддати родинам у складних життєвих обставинах. Одяг повинен бути чистий та придатній для використання, такий якій би ви й самі вдягли, але він вам більше не пасує, або не подобається.

Можливо подарунки?

Подарунки це взагалі окремий «вид зла», який в дитячій голові ще раз тільки підтверджує те, що все падає з неба.

Діти в деяких інтернатах дуже не самостійні, вони не вміють готувати, прасувати, прибирати. Одного разу в мене була розмова з дівчиною про борщ, вона навіть не могла розкласти його на інгредієнти та зрозуміти які продукти потрібно для того, щоб приготувати борщ.

Потім коли діти виходять з інтернатів, вони продовжують жити зі світоглядом, що прийде дядя або тьотя перед Новим роком та подарує тобі те, про що ти давно мріяв. Але в дорослому житті звісно ніхто все не приходить і нічого тобі не дарує, що спонукає вже дорослих і наче самостійних, але ні дітей шукати найпростіші, а не рідко кримінальні шляхи досягти бажаного.

Головне, що ми як волонтери та просто люди з великим серцем можемо зробити це подарувати дітям – свій час та емоції! Регулярне відвідування дітей, встановлення тісного контакту та довірливих стосунків, ось що дітям насправді потрібно. Для цього ми впроваджуємо наставництво в Полтаві!

Наставник – це друг для дитини, яка зростає в інтернаті. Не мама, не тато, а саме друг, якій може підтримати, направити, та захистити. Головною метою наставника є допомогти дитині з соціалізацією та адаптацією до зовнішнього світу та профорієнтацією. Наставником може стати здорова, повнолітня особа без судимостей за умови проходження тренінгу для наставників.