Yuliya Fedorchak 6

Переохолодження та обмороження дуже небезпечні для собак, так як тягнуть за собою серйозні наслідки не просто для здоров’я, але і для життя собаки. Тому важливо вміти розпізнавати перші симптоми переохолодження.

Як зрозуміти, що ваш вихованець замерз? 

Якщо він підтискає лапки, тремтить, а його шерсть скуйовджена, якщо видимі слизові покриви стали блідіше, а температура тіла впала нижче 37,5 градуса, це явні ознаки того, що ваша тварина мерзне.

Симптоми переохолодження у собак

Тремтіння і озноб – перші ознаки переохолодження у собаки. Якщо пропустити перші ознаки, наступає інша стадія: собака стає млявою і апатичною, далі втрата свідомості і кома.

Симптоми обмороження у собак

При обмороженні можна помітити величезну різницю між здоровими ділянками шкіри і обмороженими: знижена температура ураженої ділянки, зниження або повна відсутність чутливості ураженої ділянки(для перевірки чутливості добре вщипніть за уражену ділянку,якщо тварина ніяк не реагує – чутливість втрачено). Зміна кольору шкіри: спочатку блідий, потім прогресує почервоніння, а далі шкіра темніє аж до чорного кольору(утворюється некроз – тканина відмирає). Можуть з'явитися пухирі як з опіку.

Обмороженню найчастіше піддаються периферичні ділянки (вуха, лапи, пальці, молочні залози, статеві органи).

Як допомогти собаці при переохолодженні або обмороженні

Якщо ви помітили перераховані вище ознаки, помістіть собаку в тепло. Варто зауважити, що процес зігрівання може бути болючим для тварини. Важливо зігрівати собаку поступово, для цього добре підійдуть розтирання (не можна розтирати уражені ділянки) і укутування теплою ковдрою. Ніколи не кладіть собаку біля батареї і обігрівача, також не можна застосовувати грілку.

На обморожені ділянки шкіри необхідно накласти багатошарову ватно-марлеву пов'язку, але не тугу - це дозволить уникнути перепаду температур.

Переохолодження супроводжує зниження цукру в крові (що може призвести до втрати свідомості та коми), тому варто напоїти вихованця теплим розчином глюкози (10-20мл 20-40% глюкози на склянку води).

Коли надали першу допомогу, необхідно негайно звернутися до ветеринарного лікаря.

Важливо пам'ятати про профілактику обмороження і переохолодження у собак:

  • У морози і сильні вітри потрібно зменшити час вигулу
  • Також необхідно спостерігати за собакою. Якщо побачите, що собака починає тремтіти, краще закінчити прогулянку і попрямувати у бік будинку
  • Деяких собак, особливо короткошерстих, слід одягати навіть на короткочасні прогулянки. Для цього існує величезна кількість комбінезонів і взуття. Звичайно, собака відчуває себе не дуже комфортно, але зате це може зберегти їй здоров'я і життя

Певні породи собак пристосовані до життя на вулиці незалежно від пори року. Володіючи щільною, подвійною шерстю, вони добре переносять холод, особливо в утеплених будках. Тепла будка забезпечує захист від вітру, дощу і снігу, проте деякі собаки вважають за краще проводити час на вулиці лежачи в ямці, виритої в заметі або на соломі.

Утеплення будка зазвичай виконана з дерева, має дерев'яну платформу, підняту на 8-10 см від землі, всередину як підстилку може бути покладена тепла тканина або солома, сіно (але пам'ятайте, в сіні та соломі люблять ховатися кліщі!).

Породи собак, що добре переносять холод : маламут, сибірський хаскі, акіта, німецька вівчарка, кавказька вівчарка, східно-європейська вівчарка, бобтейл, чау-чау, сенбернар, ротвейлер, тибетський мастиф, самоїд, бернський зенненхунд, шелті.

Запам'ятайте, до перепадів температур найбільш сприйнятливі собаки із захворюваннями нирок, серця, цукровим діабетом, гормональним дисбалансом.