Людмила Овчаренко

Стара Полтава славиться чималим здобутком цікавої історії. Майже всі вулички оповиті таємницями, загадковими історіями, неповторними особистостями.

Не виняток і вулиця Стрітенська. На розі цієї вулиці ми  відкрили  кав'ярню-ростерію, за адресою Пилипа Орлика 11/15, зберігши автентичність та історичну цінність будинку.

Будівля бере початок історії з 1901 року. На початку 20 століття будинок належав гірничому інженеру Давидовиму-Нищенському. До речі, в ньому зупинялася Надія Крупська.

Коли ми готувалися до відкриття, цікавилися історією будинку (йому 120 років!) Були в центральному архіві, запитували полтавських істориків, намагалися знайти якомога більше інформації. І хоча поки що нам це не вдалося, ми відкрили новий заклад і зберегли автентичність вулиці. Це стало навіть родзинкою нашого закладу, що вирізняє його з-поміж інших.

Ми зберегли пам'ятні стіни та зовнішню архітектуру будинку – свідків історичної Полтави, але додали сучасності в інтер’єрі. Головне, що усе разом це має органічний вигляд.

Подих історії, що залишився в стінах, у старому ліпленні на стелі, створив атмосферу загадковості  кав'ярні. Надзвичайно важливо і приємно працювати з думкою про збереження культурної спадщини та історії нашого міста.

До речі, ми  готуємо авторську каву на зернах власного обсмажування. Привітний персонал і любов до своєї справи доповнюють місце історичним присмаком. Чекаємо вас у кав’ярні.