96MZirDyBvOBoj0I

14 лютого світ відзначає День святого Валентина, або День всіх закоханих. Проте не всі люди мають підстави святкувати, й мова не лише про одинаків.

Загалом це свято романтики, кохання та ніжності. У цей день прийнято дарувати коханим і дорогим людям квіти, цукерки, повітряні кульки та інші приємні дрібниці.

У цьому святі є певна приємна атмосфера, коли пари метушаться у пошуках подарунка, який, на їх думку, найкращим чином відображає всю глибину їхніх почуттів.

Можливо, потрапивши під вплив загальної ейфорії, починаєш помічати все те, на що не завжди звертаєш увагу в звичайний день: дітей з батьками, які вибирають листівки, для своєї симпатії; дідуся, який несе скромний, але з любов'ю підібраний букет для своєї дружини.

І все ж, незважаючи на те, що День святого Валентина – напевно, найромантичніше свято, не всі його сприймають позитивно.

Адже ще напередодні квіткарі почнуть ломити ціни, а істерія в пошуках ідеального романтичного подарунка перевалить відмітку over 100500, люди поділяться на закоханих і тих, хто вже не відчуває особливого захвату від любовної символіки у формі сердечок.

Я не визнаю цей день як щось особливе. Можливо, відраза до цього дня зародилась у мене ще зі шкільної лави. Коли за кілька днів у коридорі школи з'являлася блискуча коробочка для збору валентинок. Всі складали туди свої листівки, вказуючи ім'я адресата, особливо відважні навіть вказували від кого.

Потім у день Х валентинки розносили по класах і всі кидалися розбирати свої послання. Деякі навіть починали вихвалятися кількістю отриманих листівок, їх розмірами і оригінальністю дизайну. Я теж свої вивчала. Але послання від хлопця, який подобався мені, так і не отримувала.

А, можливо, треба подякувати своєму вмінню вибирати собі хлопців, які чимось схожі на дерево – емоційно скупих і занадто прямолінійних. З такими будь-яке свято було очікуваним: я йому заздалегідь інструкцію пишу, а потім зображую здивування  – сюрприз вдався.

Загалом, ніякої мови про романтику або спонтанність і не йшло. А вже згадка про виявлення хоча б мінімальної ініціативи з його боку 14-го лютого заводило їх в ступор. Невтямки їм було - з якого дива у цей день проявити свої почуття за допомогою картонок у формі серця.

«Я з тобою, що ще доводити?» – фраза, почута від тепер уже мого колишнього, яка остаточно змусила мене опустити руки.

Наступний День святого Валентина після тієї фрази я зустрічала одна. Сказати, що було погано – ні. Я в цьому знайшла свої плюси. І ось уже кілька років цей день для мене як своєрідний ритуал спілкування з собою.

І так, що ж робити, якщо в цей день ти залишилася одна? Як провести його незабутньо і з максимальною користю?

Головне, не поспішати засмучуватися, в окремих випадках самотність – це привід для радості. Адже це один з небагатьох моментів, коли є час вивчити свої потреби і прислухатися до свого внутрішнього голосу.

Для початку - скласти план дій і зрозуміти, чого найбільше хочеться: буде це вечір з подругами в суспільстві або ж ти присвятиш його тільки собі.

Можна влаштувати shopping day:

  • Накупити купу приємних дрібниць, які принесуть в будинок і життя трішки комфорту.
  • Або просто пару туфель, в яких будеш відчувати себе богинею.
  • Чи, може, то будуть книги, альбоми, записники, тематичні костюми – варіантів тисячі!

Взагалі можна влаштувати тотальний обхід всіх магазинів міста разом з подругою. А по завершенню дня набрати ванну з піною та запалити ароматичну свічку.

Наприклад, один з моїх улюблених способів – провести вечір медитації або social-detox. З улюбленою музикою і свічками. Так можна розслабитися, помріяти, дати волю фантазії і уявити собі найяскравіший варіант свого життя.

Чого ТОЧНО не варто робити в цей день, так вже точно не переглядати в черговий раз, як Бріджит Джонс нарешті знаходить любов всього свого життя або іншу мелодраму. Тим більше, не варто погоджуватися на запрошення подруги провести вечір в компанії з нею і її коханим, нехай і прозвучали запевнення про те, що це буде безневинна зустріч.

Так, так, я зустрічала тих, хто погоджувався на подібне! Рано чи пізно дружні посиденьки перетечуть у романтичне русло для них двох, а ти залишишся третьою зайвою. Колишнім дзвонити теж дурна ідея.

З пережитих мною цих свят один урок я зробила для себе: не важливо, одна ти чи перебуваєш у стосунках, найважливіше – любов до себе і гармонія зі своїм внутрішнім світом.

Любіть себе! І будьте коханими!