Андрій Руденко: Які digital-уроки дає карантин?


Арнольд Шварценеггер, Семюель Джексон, Роббі Вільямс, Джаред Лето, Шерон Стоун… Це лише маленька частина тільки іноземних зірок, які роблять домашні фото та записують спеціальні карантинні відео, запускають раптівки, співають у прямих ефірах та спілкуються зі своїми фанатами.

Поки весь світ, і Україна зокрема, «сидить вдома», єдине місце, де можна провести час без маски, – простори інтернету! Під час карантину всі перейшли в режим онлайн: новини, замовлення їжі, серіали, зустрічі з друзями, веселі відео та безкінечні меми.

Однак, не розвагами єдиними! Інтернет став місцем для дистанційного навчання, роботи (онлайн-наради та планування), можливості отримати різні державні (і не лише) послуги. З’явилися навіть нові формати онлайн-мітингів. Здається, що все активне життя перейшло в мережу. Життя всієї держави, всього світу…

Випробування digitalом

Зараз говоритиму не про якість, а скоріше про зміни типових форматів.

Українські школярі, вчителі та батьки відкрили для себе сервіс «Моя школа». Цей електронний щоденник та додаткові функції для планування навчального процесу давно розроблявся. Щоправда, «зірковий час» припав саме на пандемію. Окрім численних діалогів у Viber, учням тепер також доводиться опановувати Zoom та відвідувати онлайн-уроки. Студенти у різних вишах шукають ефективних способів комунікацій із викладачами.

Бізнес переорієнтовується під сучасні виклики: заходять в інтернет ті, хто працював виключно особисто, удосконалюють методи роботи постійні онлайн-гравці. Покращуються додатки, розширюються сервіси, все частіше з’являється опція доставки продукції до клієнта. 

Нові інструменти доводиться вивчати й тим, хто працює на карантині дистанційно. Ранкові та вечірні робочі наради в Zoom, Skype, Google Duo, Blue Jeans, Microsoft Teams…

Під час епідемії чимало благодійних фондів та організацій розвивають онлайн-благодійництво, вигадуючи нові інструменти у своїй роботі.

Багато викликів постало перед державними установами. І це саме той час, аби показати можливості державних е-сервісів.

Держава на паузі?

Е-сервіс державних послуг «Дія» продовжує тестувати нові, а також презентував чимало готових послуг. Вже зараз можна замовити довідки чи дозволи, оформити запити та отримати актуальну інформацію. Аби дізнатися весь перелік послуг – раджу перейти на портал «Дія».
Також в Україні запустили агрегатор усіх сервісів електронного управління. Наразі доступні 19 категорій та 138 сервісів. Є можливість перевірити пропозиції цифрової держави у конкретному регіоні. В умовах обмеження на переміщення – прекрасна можливість поборотися з бюрократією та отримати інформацію онлайн.

Полтавщина поки не може похвалитися великою кількістю сервісів, але є починання на міському та обласному рівнях. Разом із командою «Інституту аналітики та адвокації» дистанційно продовжуємо працювати під час карантину над інформаційною екосистемою Poltava Smart City.

Хочете спілкуватися з бабусею онлайн?

До речі, поки є достатньо часу…Український e-сервіс державних послуг «Дія» розробив освітній портал, на якому ви та ваші близькі зможете пройти тест на цифрову грамотність, визначити можливі прогалини у знаннях. Добірка освітніх серіалів допоможе вашим батькам, бабусям, дідусям опанувати цифрові навички і дізнатися все про безпеку в мережі.
Базові цифрові навички: Сезон 1, Сезон 2 , Сезон 3, Смартфон для батьків.

Руки помили! А смартфон?

Один зі способів захисту від коронавірусу – регулярне миття рук. Однак, не забувайте дезінфікувати гаджети, із якими за період карантину так поріднились.
Для того, аби продезінфікувати смартфон та не нашкодити йому, потрібно запам’ятати три головних правила:

1) протирати гаджет щодня;

2) уникати спирту та аміаку;

3) протирати гаджет мікрофіброю.

Передовсім необхідно вимкнути девайс, потім зняти чохол та аксесуари, протерти гаджет. А у випадку, якщо телефон занадто брудний, його необхідно легенько протерти змоченою в мильній воді мікрофіброю.

Нарешті висновки

Пандемія обов’язково закінчиться, активне життя знову повернеться на вулиці українських міст, а з цього уроку отримаємо новий досвід. Перше, держава, бізнес і громадський сектор обов’язково повинні надавати послуги як особисто, так і в інтернеті. Ситуація показала, що необхідно створювати онлайн-відповідник, навіть якщо ти затятий офлайн-гравець, на випадок… про всяк випадок. Друге, варто врахувати, що багато людей взагалі не захочуть повертатися на роботу в офіси, у черги в різних установах, а продовжать працювати дистанційно, гартуючи самоорганізацію, певна частина освітян зможе й надалі використовувати в навчанні відкриті за час пандемії інструменти. Хоча для онлайн навчання треба неабияк попрацювати, щоб створити хороші умови. І навпаки, можна зробити висновок, що перебуваючи вдома тривалий час, багато людей почнуть цінувати роботу в офісі, прогулянки з друзями та відвідини закладів відпочинку. Карантин потягне чимало змін у різних сферах і в першу чергу побудову структур із врахуванням потенційних епідеміологічних загроз. Третє, електронні сервіси потужно заявили про свою необхідність, ефективність та дієвість. Але їм необхідно постійно удосконалюватися, розвиватися, застосовуючи маркетинг і поліпшуючи якість, аби бути кращими.

Бережіть себе, дезінфікуйте руки і смартфони, залишайтеся вдома та діджиталізуйтеся!


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація