BBWz2kaZLlxQ5Mb0

Нове слово у скарбничку – дематюкація.

Настільки прекрасне, що я думала – мем, або анекдот. Але де там... Наша реальність – така казкова, що Андерсен на її фоні здається банальним прагматиком, а Хічкок – документалістом-занудою.

От самі судіть. Учора зареєтрували  законопроект про Протидію лихослів`ю, або про Дематюкацію мови – новоутвір за авторства Ольги Богомолець. Професорка і відома, у минулому, співачка пропонує знайти визначення лихослів’ю і укласти алфавітний показчик слів, які будуть заборонені в публічному просторі. От прямо уявляю собі мудру комісію, яка, висолопивши язики від старань, збиратиме мати і похідні, вирішуватиме, яке слово писатиметься разом, яке окремо, де має йти буква є, де ї...

Звичайно, другий день в Фейсбуці мова тільки про матюки! Дуже цікаво, що яскраві фото із фаєрами і димовухами, враження від масової акції на Майдані  2 липня –  просто потонули в сотнях мемів, жартів і прогнозів про Богомолець. Як думаєте, випадково?

Ні-ні, от тільки не чекайте від мене викриттів! Висновки робіть самі, не лінуйтесь!

Слухайте, а хтось досі вірить у силу заборони? Стільки років природа терпляче доводить: на всяку тупу силу – завжди знайдеться дієвий хитрий захист.

Не знаю, чи в тему, але згадалось: колись давно єдиним способом боротьби із вуличними тваринами було знищення. Кілька країн за історію його впроваджували. До чого приводив відлов і розстріл? До катастрофічного збільшення популяції! Тиск запускає невідомі рятівні механізми: тварини починають розмножуватися із подвійною силою.

Здається, приблизно те саме відбувається у людському мозку при слові: “Не можна!”. Ви точно чули про той психологічний фокус. Це працює просто: спершу, я  попрошу вас не думати, наприклад, про рожеву мавпочку. А потім запитаю, що нині в вашій голові? Правильно –  заборонена рожева мавпа!   

Саме тому фільми, яким не видають ліцензію на кінопрокат,  завжди лідирують за кількістю нелегальних скачувань. Цю хвилю давно осідлали відомі продюсери! Музичні кліпи, які мають гриф “заборонених на музичних каналах” часто збирають рекордні цифри переглядів. Бо табу -–річ комерційно вигідна.

А от тепер давайте пофантазуємо, до чого приведе заборона знеціненої лексики на ТВ!

Телебачення  у нас – продукт  масовий, але не модний. Мені, як телевізійнику, це дуже шкода визнавати, але там досі не говорять про те, про що гудять усі вітчизняні “кухні” і соцмережі.  І може я комусь відкрию Америку, але якшо на “тєлєку” заборонять вживати мати – це ... нічого не змінить.

Чому?

Бо там НІКОЛИ НЕ МАТЮКАЛИСЬ!

А ось у клубах і на персональних сторінках знеціненої лексики точно стане більше. Закон просто запустить тренд.

Але невже можна надіятися, що хтось примусить нас перестати любити Леся Подерев”янського? А із машин на світофорі перестане лунати: “Українська залізниця, круті рейки стрьомні шпали...”? Ха!

Цей світ крутять бунтарі, так уже склалося. Ну, давайте, забороніть їм матюкатися – і всі лідери думок замість української тотально перейдуть на дворову. Забороніть їм говорити із екранів і шпальт – і заберете у ЗМІ останніх передплатників і глядачів. Прийміть оцей закон  -  і остаточно розмежуйте законодавчу гілку влади із реальністю. Бо навіть третьокласнику зрозуміло: не мати заважають цій країні жити. Ой не мати.

До речі, а ось пісні у Ольги Богомолець, насправді, були хорошими.  Але хто вже про це згадає...