Кошти Не Зібрані

Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні

Кошти Не Зібрані

Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні

ціль 10 000ГРН
0грн зібрано
0%
  • Поширили
    0

Ми збираємо кошти для того, щоб провести відновлювальні роботи «Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні». Він знаходиться на Площі Конституції, навпроти обласної бібліотеки.

Цей пам’ятник як арт-об’єкті меморіального значення існує вже 4 роки. На жаль, за цей час як і сам мурал, так і текст, що увічнює пам’ять про події Революції Гідності та героїв Небесної Сотні, втратили свій первісний вигляд і потребують відновлення.

Реалізація цієї ідеї дасть можливість:

  • покращити благоустрій території Площі;
  • зберегти пам’ять про Героїв Небесної Сотні у Полтаві;
  • зробити можливим проведення пам’ятних та екскурсійних заходів поблизу арт-об’єкту;
  • привернути увагу громадськості до проблеми збереження пам’яті про Революцію Гідності.

Відновлювальні роботи плануються приурочити до річниці початку Революції Гідності.

Пам’ятник «Небесній сотні» у Полта́ві — пам’ятник учасникам Євромайдану, що загинули в січні-лютому 2014 року у боротьбі проти режиму Януковича — «Партії Регіонів» і їх сателітів. Його основа — постамент пам’ятника Леніну.

На підйомі подій на Майдані Незалежності в Києві полтавське народне Віче ухвалило рішення про повалення пам’ятника Леніну в Полтаві на знак протесту проти влади. 21 лютого 2014 року пам’ятник був повалений полтавцями. Під український гімн на постамент був встановлений державний прапор України, а бронзова скульптура розпиляна болгаркою.

У той же день Народна Рада проголосувала за те, що на місці знесеного пам’ятника Леніну, було побудовано меморіал героям Єврореволюції. 22 лютого перед фасадом постаменту місцеві жителі установили невелику стелу із зображенням Божої Матері з Ісусом на руках.

Пізніше, у квітні 2014, група молодих полтавських художників оформили пам’ятник «Небесній сотні»: на фасадній стороні під написом «Небесна сотня» зображена Божа матір з накидкою у вигляді державного прапора, яка, наче крилами, прикриває синів України, що увійшли в «Небесну сотню»; на трьох інших гранях постаменту білими буквами написаний вірш невідомого автора, присвячений героям Майдану; верхню частину пам’ятника прикрашає полтавський орнамент виконаний в червоних і чорних кольорах; нижню — синьо-жовта окантовка, яка символізує національний прапор України. 

Для чого потрібні гроші:

Кола для шліфмашинки

Спеціальна паста для покриття поверхні

Встановлення акрилових плит

Антивандальний лак

Дмитро Чикуров, полтавець