Реалізовано

Сценарій документального фільму «Бути» про воїнів АТО

Реалізовано

Сценарій документального фільму «Бути» про воїнів АТО

ціль 15 000ГРН
15 750грн зібрано
100%
  • Поширили
    0

Для чого збираємо кошти?

Для створення сценарію документального фільму «Бути» (робоча назва), присвяченого проблемі самогубства серед ветеранів АТО.

Опис проекту

У нашому суспільстві не прийнято обговорювати болючі питання. Нам зручно думати, що на передовій стоять воїни, які захищають наш спокій. Доки вони в зоні АТО, ми ладні навіть їх підтримати. Однак за п’ять років війни ми так і не навчилися дивитися у вічі воїнам, які повернулися додому. Ми відчуваємо їхній біль, розпач, напруженість, але в нас не вироблена мова, якою ми могли б їм зарадити.

1

Творча команда студії «12-й кадр» займається пошуком такої мови. Мови розуміння і співчуття. На рахунку студії – кілька документальних фільмів про найтрагічніші моменти російсько-української війни, зокрема про Іловайськ та Піски, а також стрічка «Вірю. Чекаю. Молюся». Зараз студія планує зняти ще один фільм про АТО, який буде присвячений проблемі самогубств серед ветеранів. Ця документальна стрічка стане важливим кроком до збереження життя і психічного здоров’я воїнів. Фільм має важливу соціальну мету – зменшити число самогубств серед ветеранів АТО в Україні, знизити статистику правопорушень за їхньою участю, покращити психологічний стан у їхніх сім’ях.

3

Чому цей проект важливий для Полтави? Тому що тільки в нашій області проживає понад 12 тисяч учасників бойових дій, і більшість потребує психологічної допомоги і підтримки. Війна триває, і кількість людей з посттравматичним синдромом буде рости. Безперечно, велику роль у реабілітації воїнів відіграють вони самі, коли об’єднуються в спілки учасників АТО. Студія «12-й кадр» має надію, що її майбутній фільм вплине на значно ширшу аудиторію – не тільки на воїнів, але й на суспільство загалом. Правдиво розказана й художньо оформлена історія стане містком до порозуміння між ветеранами й людьми, які не воювали.

2

Збір коштів здійснюється для написання сценарію, пошуку героїв фільму та консультацій із фахівцями. Сценарій міститиме посил і пояснення, як вберегти життя ветерана і чому варто за нього боротися. Творча команда подасть заявку фільму на творчий конкурс (пітчинг) Держкіно. Якщо вона переможе в цьому відборі, то зйомку фільму буде профінансовано державою. Експерти Держкіно віддають перевагу заявкам, які засвідчують глибоку обізнаність творчої команди з темою фільму. Отже, для перемоги в конкурсі необхідно докладно вивчити проблему, що лежить в основі стрічки: зустрітися з майбутніми героями, проконсультуватися з психологами, зібрати статистику. Саме тому студія «12-й кадр» ініціює збір коштів на створення сценарію документального фільму «Бути».

 

1. Поїздки Україною для спілкування з героями майбутнього фільму (транспорті витрати і проживання) – 3000 грн.

2. Гонорар авторові сценарію – 10000 грн.

3. Оформлення документів для подання на конкурс, консультації юриста і бухгалтера – 2000 грн.

Дмитро Панков – оператор студії «12-й кадр». Народився і виріс у Полтаві. Зараз мешкає в Дніпрі, однак завжди презентує свої роботи в рідному місті. На його рахунку – документальні фільми про російсько-український конфлікт, серед яких – «Іловайськ. Лицарі неба», «Піски. Лицарі неба», «Вірю. Чекаю. Молюся».