«Власний мотив»: виставка

«Власний мотив»: виставка
22 серпня – 15 вересня

Відкриття 22 серпня о 17:00


Учасники/-ці виставки: Анна Звягінцева, Микита Кадан, Лада Наконечна, Іван Світличний, Леся Хоменко, SVITER art-group (живопис, графіка, інсталяції, відео, тексти).

Виставка «Власний мотив» буде наповнена мистецькими висловлюваннями, створеними в межах індивідуальних резиденцій для художників/-ць у селі Великий Перевіз, Полтавської області.
Під час резиденцій учасники/-ці зосередилися на історичності ставлення до природи, її сприйняття та тлумачення в мистецьких репрезентаціях. Що визначає сьогодні шлях художників/-ць до природи, із якої перспективи, з якого кута огляду простягається власний погляд художника/-ці? Яке визначення має «краєвид» сьогодні?
З іншого боку, шлях художника/-ці до природи разом із естетичним ставленням одночасно є шляхом до історії. А для художників/-ць, що працювали у резиденції – до історій конкретного «краєвиду» села Великий Перевіз.

68914605_2159902837448914_7922760355128803328_n

Проєкт здійснений у межах мистецької резиденції «Великий Перевіз» (кураторка – Тамара Бабак) та за підтримки Юрія Осламовського. Розташована в селі Великий Перевіз Полтавської області, резиденція була заснована в 2010 році художниками Тамарою та Олександром Бабаками і підприємцем Юрієм Осламовським. Резиденція задумувалася як індивідуальні пленери для художників/-ць, які працюють з різними засобами вираження. За результатами резиденцій відбуваються виставки (Нацiональний художнiй музей України, Київ; Національний музей «Київська картинна галерея», Київ; Національний музей Тараса Шевченка, Київ; Нацiональна спiлка художникiв України; галерея мистецтв «Лавра», Київ; галерея «Bottega», Київ; Львівський палац мистецтв; галерея «Iлько», Ужгород) та було видано низку каталогiв.
Засадничим для резиденції є неперервність із культурним історичним контекстом цього місця: у селі Великий Перевiз працювало багато українських художників/-ць, серед яких Федiр та Василь Кричевськi, Петро Костирко, Олександр Довженко знімав свої фільми. Отже метою резиденції є актуалізація й дослідження історії та подій, пов’язаних із місцем.

Місце

Початок: 22 серпня 2019, 17:00
Закінчення: 19 серпня 2019, 19:00

Місце: Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка вул. Європейська, 5

На карті