Сценарій документального фільму «Бути» про воїнів АТОПро проект


UPD. 23 серпня 2019 року, у День Державного Прапора України, автор проєкту Дмитро Панков представив тізер майбутнього документального фільму "Бути", створений за кошти з платформі ЗМІСТ. Студія "12-й кадр" подала тізер та сценарій на пітчинг Держкіно, однак державного фінансування не отримала. Зараз команда шукає меценатів фільму.

Для чого збираємо кошти?

Для створення сценарію документального фільму «Бути» (робоча назва), присвяченого проблемі самогубства серед ветеранів АТО.

Опис проекту

У нашому суспільстві не прийнято обговорювати болючі питання. Нам зручно думати, що на передовій стоять воїни, які захищають наш спокій. Доки вони в зоні АТО, ми ладні навіть їх підтримати. Однак за п’ять років війни ми так і не навчилися дивитися у вічі воїнам, які повернулися додому. Ми відчуваємо їхній біль, розпач, напруженість, але в нас не вироблена мова, якою ми могли б їм зарадити.

1

Творча команда студії «12-й кадр» займається пошуком такої мови. Мови розуміння і співчуття. На рахунку студії – кілька документальних фільмів про найтрагічніші моменти російсько-української війни, зокрема про Іловайськ та Піски, а також стрічка «Вірю. Чекаю. Молюся». Зараз студія планує зняти ще один фільм про АТО, який буде присвячений проблемі самогубств серед ветеранів. Ця документальна стрічка стане важливим кроком до збереження життя і психічного здоров’я воїнів. Фільм має важливу соціальну мету – зменшити число самогубств серед ветеранів АТО в Україні, знизити статистику правопорушень за їхньою участю, покращити психологічний стан у їхніх сім’ях.

3

Чому цей проект важливий для Полтави? Тому що тільки в нашій області проживає понад 12 тисяч учасників бойових дій, і більшість потребує психологічної допомоги і підтримки. Війна триває, і кількість людей з посттравматичним синдромом буде рости. Безперечно, велику роль у реабілітації воїнів відіграють вони самі, коли об’єднуються в спілки учасників АТО. Студія «12-й кадр» має надію, що її майбутній фільм вплине на значно ширшу аудиторію – не тільки на воїнів, але й на суспільство загалом. Правдиво розказана й художньо оформлена історія стане містком до порозуміння між ветеранами й людьми, які не воювали.

2

Збір коштів здійснюється для написання сценарію, пошуку героїв фільму та консультацій із фахівцями. Сценарій міститиме посил і пояснення, як вберегти життя ветерана і чому варто за нього боротися. Творча команда подасть заявку фільму на творчий конкурс (пітчинг) Держкіно. Якщо вона переможе в цьому відборі, то зйомку фільму буде профінансовано державою. Експерти Держкіно віддають перевагу заявкам, які засвідчують глибоку обізнаність творчої команди з темою фільму. Отже, для перемоги в конкурсі необхідно докладно вивчити проблему, що лежить в основі стрічки: зустрітися з майбутніми героями, проконсультуватися з психологами, зібрати статистику. Саме тому студія «12-й кадр» ініціює збір коштів на створення сценарію документального фільму «Бути».

 Для чого потрібні гроші


 

1. Поїздки Україною для спілкування з героями майбутнього фільму (транспорті витрати і проживання) – 3000 грн.

2. Гонорар авторові сценарію – 10000 грн.

3. Оформлення документів для подання на конкурс, консультації юриста і бухгалтера – 2000 грн.Про автора проекту


Дмитро Панков – оператор студії «12-й кадр». Народився і виріс у Полтаві. Зараз мешкає в Дніпрі, однак завжди презентує свої роботи в рідному місті. На його рахунку – документальні фільми про російсько-український конфлікт, серед яких – «Іловайськ. Лицарі неба», «Піски. Лицарі неба», «Вірю. Чекаю. Молюся».

Вже пожертвували на втілення проекту


Опубліковано: Панков Дмитро
Дата публікації: 27 червня 2019, 16:33
Дата завершення: 31 липня 2019, 00:00

15750 грн зібрано
105%
Всього: 15000 грн потрібно