21 квітня, 15:04
21 квітня, 15:04

Наступний блок дослідження «Чого хочуть полтавці?», який проводили за допомогою методу глибинного експертного інтерв’ювання, ми присвятили потребам полтавських пенсіонерів.

Протягом другої половини 2020 року та січня цього року аналітики та експерти досліджували потреби полтавців. Опитали 1 тисячу 100 містян та систематизували отримані дані, щоб знайти розв'язання проблем.

Окрім проблем з розміром пенсій, що у компетенції центральної влади та залежать від загального стану економіки, люди поважного віку говорять про те, чого саме їм хотілося б в місті і від міської влади.

Комфорт життя у Полтаві

При обговоренні проблем Полтави залишається актуальним чітко виражений запит на покращення стану вуличної інфраструктури (тротуари, лавки, освітлення тощо), а також про роботу комунальних служб із благоустрою територій. Оскільки опитування проводилось взимку, згадали і ожеледицю по тротуарах і бурульки на будинках. Оцінюючи комфорт міста, більшість пенсіонерів говорять насамперед про комфорт у пересуванні містом, про тротуари та парки, де вони можуть провести час. 

Медичне обслуговування. Для покращення свого життя люди поважного віку чекають від міста кращого медичного обслуговування, згадуючи як про здешевлення ліків, так і про покращення умов надання послуг. Багато хто хотів би мати можливість отримувати медичні послуги вдома. Традиційно є запит на більшу кількість різних соціальних пільг та програм. Майже ніхто з пенсіонерів не може назвати жодної соціальної програми або пільги від міської ради окрім безкоштовного проїзду та субсидії на комунальні послуги (хоча ця пільга і є загальнодержавною, майже ніхто з пенсіонерів не розрізняє муніципальні та державні програми).

Дозвілля та особисте життя. Також звучить думка про організацію дозвілля для даної категорії громадян, багато хто відчуває брак спілкування зі своїми однолітками. При виникненні побутових проблем або інших незручностей більшість людей похилого віку розраховують на підтримку рідних: дітей та онуків.

Відносини з владою. Доволі цікаво, що серед людей поважного віку побутує бажання комунікації з міською владою. Багато хто хоче, аби представники міської влади регулярно проводили публічні зустрічі з пенсіонерами, на яких би вони могли озвучити владі свої побажання та проблеми. Скоріше за все, це продиктовано бажанням відчувати себе потрібними та дотичними до суспільних процесів міста.

Підсумки

Отже, підсумовуючи бажання даної категорії мешканців Полтави, можемо сказати, що найбільше вони б хотіли мати якісний благоустрій, комфортні умови пересування містом, зокрема тротуарами (до речі, це цікавий момент, який показує, що ця проблема в місті є гострою, адже молодь може не дуже помічати стан тротуарів через те, що пройти навіть пошкодженим тротуаром їй значно легше ніж пенсіонерам) умови для проведення часу зі знайомими в дворах та парках міста, більше соціальних програм які б дозволяли їм відчувати себе захищеними та потрібними, краще медичне обслуговування, в тому числі вдома.