Список найбагатших депутатів міської ради очолює депутатка Ірина Климко

Обкладинка ЗМІСТу

24 жовтня, 13:10
24 жовтня, 13:10

Напередодні місцевих виборів ЗМІСТ проаналізував декларації депутатів за 2020 рік та виокремив найзаможніших серед місцевих депутатів.

Список найбагатших депутатів міської ради очолює депутатка Ірина Климко. У її власності 4 квартири, гараж та земельна ділянка. Її чоловіку Володимиру Бакуменку житловий будинок на 190 м² та у спільній власності квартира у Полтаві. Також Володимир Бакуменко володіє трьома автівками. Мова йде про Volkswagen Caddy 2007 року, BMW X3 2017 року та Mini Cooper 2012 року випуску. 

У 2019 році Ірина Климко заробила у ТОВ «Полтава реал естейт груп» трохи понад 52 тис. грн. За відчуження рухомого і нерухомого майна та цінних паперів Климко отримала понад 6 млн грн. Своєю чергою, Володимир Бакуменко завдяки підприємницькій діяльності отримав майже 1,5 млн грн за рік.

Ірина Климко
Ірина Климко

Депутат міськради Олександр Кудацький є власником 2 квартир та 20 земельних ділянок. Його дружині – Ларисі Кудацькій – належить ще 17 земельних ділянок та житловий будинок у Розсошенцях. Також вона є володаркою 50% від загального капіталу у ТОВ «КП ЛД Центр здоров'я».

У 2019 році Олександр Кудацький заробив понад 1,5 млн грн та отримав понад 4 млн грн дивідендів на заводі медичного скла. Своєю чергою, Лариса Кудацька заробила менш ніж 200 тис. грн, але отримала 400 тис. грн дивідендів й трохи понад 50 тис. грн пенсії. При цьому на власних банківських рахунках Лариса Кудацька має 1, 5 млн грн та 93 тис. доларів.

Олександр Кудацький
Олександр Кудацький

Андрій Матковський має квартиру у Києві та кілька нежитлових приміщень у Полтаві. А ось його дружині Вікторії Матковській належить 3 ділянки, офіс у Полтаві та нежитлове приміщення, У спільній власності подружжя має земельну ділянку і кілька нежитлових приміщень.

Вікторія Матковська є володаркою 50% від загального капіталу у страховій компанії «Залізничні шляхи». За підприємницьку діяльність жінка заробила понад 700 тис. грн у 20198 році. У ТОВ «Н-Трейд» заробила ще понад 28 тис. грн та виручила понад 10 млн грн від договору у «Залізничних шляхах». Жінці вдалося заощадити понад 700 тис. євро та понад 400 тис. грн.

Андрій Матковський
Андрій Матковський

Депутат міськради Едуард Волков вказав у декларації, що його родина безкоштовно користується квартирою Анатолія Кольчика у Розсошенцях.

У 2019 році Едуард Волков заробив у КП «ЖЕО №2» майже 300 тис. грн та отримав у подарунок 250 тис. грн. Також Волков отримав 91 тис. грн заробітної плати у «МТН-Полтава». Його дружина Дар’я Волкова отримала трохи понад 10 тис. соціальних виплат.

Едуард Волков
Едуард Волков

Олегові Бєлоножку належить кілька земельних ділянок. Ще земельні ділянки він та його син Віталій Бєлоножко орендують. Квартира, якою має право користуватися уся родина Олега Бєлоножка належить сину. Також депутат Бєлоножко зараз будує у Полтаві житловий будинок. Як підприємець, у 2019 році Олег Бєлоножко заробив понад 600 тис. грн, а в ТОВ «Євромед» отримав 54 тис. грн зарплати.

Дружина Юлія Бєлоножко володіє автівкою Toyota Aurion 2007 року випуску, а донька Юлія Бєлоножко є володаркою авто BMW Х5 2017 року.

Олег Бєлоножко
Олег Бєлоножко

Депутат міськради Олександр Кісільов володіє разом з Катериною Кісільовою квартирою у Полтаві і має ще одну квартиру у місті. Разом з Ігорем Гуриненком будує вузол зв’язку в Полтаві.

У декларації Олександр Кісільов не вказує відомостей про свою родину, тому є інформація про його особисті доходи та заощадження. У 2019 році у Подільській районній раді він заробив 320 тис. грн й 93 тис. грн як підприємець.

Олександр Кісільов
Олександр Кісільов

Вячеслав Федоряка є власником усього нерухомого майна родини. На нього зареєстровані кілька земельних ділянок, квартира, дачний будинок тощо. Його дружині Валентині Федоряці належить автівка Toyota Aygo 2015 року.

У 2019 році Федоряка заробив на ТОВ «Полтавський ремонтно-механічний завод» 247 тис. грн, а в його заощадженнях майже 2 млн грн та 38 тис. євро.

Вячеслав Федоряка
Вячеслав Федоряка

Депутату Андрію Соколову належить 4 квартири у Полтаві, житловий будинок і кілька земельних ділянок. Ще одну квартиру Андрій Соколов «будує» у Києві. Його дружина Ірина Соколова є володаркою земельної ділянки у місті та квартири.

У 2019 році Соколов заробив понад 130 тис. грн у ТОВ «Полтавська торгово-фінансова компанія» й 975 тис. грн як підприємець. Разом з дружиною отримали по 428 тис. грн дивідентів у ТОВ «Піраміда трейд». Ірині Соколовій вдалося заощадити понад 6 млн грн.

Андрій Соколов
Андрій Соколов

Григорій Сахно є власником кількох земельних ділянок, нежитлових будинки, квартири тощо. Його дружині Зінаїді Сахно належить квартира у Полтаві. Також вона є власницею автівок Mersedes-Benz Vito 111CDI 2007 року, Mersedes-Benz 208 2005 року та HONDA CR V 2.4 A/T 2008 року випуску.

Подружжя Сахно заробило у 2019 році завдяки підприємницькій діяльності майже по 1 млн грн. Григорій Сахно також отримав 389 тис. грн гонорару від «Полтаваенергозбут».

Зінаїді Сахно вдалося заощадити 180 тис. євро, понад 16 тис. доларів та понад 200 тис. грн.

Григорій Сахно
Григорій Сахно

Депутату міськради Дмитру Петрову належить кілька земельних ділянок, кіосків, тощо. Його дружина Надія Петрова також володіє квартирою у Полтаві.

Сину Павлу Петрову належить автомобіль ВАЗ 2104 2001 року народження. Кілька автівок є у власності самого Дмитра Петрова. У 2019 році депутат за підприємницьку діяльність заробив майже 900 тис. грн, а його дружина отримала 20 тис. грн соціальної допомоги.

Заощадження у родині має Дмитро Петров та його донька Валерія Медвінська. Вона має готівкою 12 тис. доларів.

Дмитро Петров
Дмитро Петров

Наостанок, варто сказати, що розбір декларацій не ставить за мету когось осуджувати, чи надавати оцінки депутатам. Декларування дозволяє громадськості контролювати діяльність чиновників і тримати їх в тонусі. Також, цікаво спостерігати за тим, наскільки депутати відверті з тими, хто їх обирав і, якщо відверто, до цього є запитання.

Нагадаємо, ЗМІСТ розповідав про те, що задекларували депутати-мажоритарники від Полтавщини та очільники полтавських вишів.

Графіка Дарії Муращенко