Третього березня російська армія разом з кадирівцями почали обстрілювати Запорізьку атомну електростанцію. Фактично з цього почалася окупація Енергодару, яка триває досі. 

Ангеліна Салова з Енергодару прожила в окупованому місті майже чотири місяці. Тільки нещодавно їй вдалося виїхати до Полтави. За словами жінки, більшість мешканців «померли» у день, коли рашисти та кадирівці почали обстрілювати найбільшу у Європі Запорізьку АЕС.

Ангеліна розповіла, що тоді їй здавалося найстрашнішим померти від радіації, яка б могла розповсюдитися у разі підриву атомної станції. У жінки навіть були думки вийти і потрапити під кулю окупанта, щоби смерть була миттєвою і не такою болісною.

Син нашої героїні військовослужбовець, ветеран АТО, а тепер учасник російсько-української війни. Боронячи Київ отримав чергову контузію і поранення, в результаті якого втратив зір на одному оці і частково слух. Жінка згадує, як ховала форму сина, бо боялася, що в дім прийдуть окупанти і побачать її. 

Віднедавна героїня нашого відео вчиться спілкуватися українською, бо «аби я хотіла й надалі говорити російською, то залишилась би в місті з орками». 

Як ТікТок-війська Кадирова знімали кіно для російських ЗМІ, орки переодягалися в цивільних для масовки на парад 9 травня, та як люди виживають в окупації під дулом ворожої зброї — дивіться у нашому новому відео.

Створено за підтримки European Journalism Centre