17 червня, 18:06
17 червня, 18:06

З латинської мови festivus означає веселий та святковий. Саме таким має бути фестивальне літо на Полтавщині після тривалої перерви через посилений карантин та поширення коронавірусу.

Нині фестивалі поступово повертаються до нашого життя. ЗМІСТ розповідає про фестивалі, які можна буде відвідати влітку цього року на Полтавщині.

«Гелон Фест»

Щорічний етнофестиваль на території історико-культурного заповідника «Більськ» збирає відомих артистів та творчих колективів. Учасники цього фестивалю мають змогу отримати екскурсію по заповіднику. Минулого року фестиваль не відбувся, тож організатори чекають на відвідувачів 14 серпня.

Дістатися до Більська можна таким чином:

  • автомобіль (за допомогою навігатора):
  • відстань 75 км, час – 1 год 20 хв.
  • автобус з Полтави до Більська курсує щодня, він відправляється з АВ-4. Автобус Полтава-Більськ з’єднує Полтаву з одним з найбільших – Більськом. Маршрут автобусу минає територію Полтавського та Котелевського районів.

Відстань між Полтавою та Більськом становить 75 км. Тривалість поїздки – півтори години.

«Сорочинський ярмарок»

Відбудеться 17-22 серпня. 

Участь у ярмарку візьмуть понад тисячу підприємств, приватних підприємців, майстрів народних промислів, закладів громадського харчування та розваг. Також протягом усіх днів ярмарку виступатимуть як творчі колективи, так і окремі самобутні виконавці. 

(ФОТО – Національний Сорочинський Ярмарок)
(Фото – ukr-prokat)

Дістатися Великих Сорочинців можна таким чином:

  •  автомобіль (за допомогою навігатора):

відстань – 99 км, час – 1 год. 40 хв.

  • автобус з Полтави до Великих Сорочинців здійснює рейс з АС-1.

«Решетилівська весна»

Фестиваль відбудеться 23 серпня у Решетилівці.

Традиційно свято народної творчості відзначають на щорічному фестивалі «Решетилівська весна». На гостей чекають концерт, ярмарок, співи та танці. Тисячі туристів сюди приїжджають аби познайомитися з місцем килимарства та народної вишивки і відвідати майстер-класи.

ЗМІСТ розповідав як відбувалася подія у 2019 році.

Дістатися Решетилівки можна таким чином:

  • автомобіль (за допомогою навігатора):

відстань – 40,8 км, час – 40 хв.

Шлях минає невеликою частиною міжнародної автомобільної дороги загального користування державного значення М-03 Київ-Харків-Довжанський.

  • автобус у Решетилівку з Полтави відправляється щоденно. У Полтаві автобуси відправляються від центрального автовокзалу на Алмазному, у Решетилівці прибувають на автостанцію у центрі міста. 

Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя

6 липня на свято Івана Купала пропонують відвідати село Гоголеве, де відбудеться фольклорне свято. На фестивалі вас очікує музика, традиційні страви, розваги та обряди.

( ФОТО – Weekend Tour)
(ФОТО – Полтава 365)
(ФОТО – Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ПОДА)

На заході діятиме дрес-код: вишиванка або національний елемент одягу (вінок, намисто тощо).

Дістатися до Гоголеве можна таким чином:

  • автомобіль (за допомогою навігатора): відстань – 58 км, час – 1 год.
  • автобус у Гоголеве курсує щодня. Рейс Полтава-Шишаки їде через Тахтаулове, Диканьку, Василівку, Попівку, Балясне, Дейнеківку, Нелюбівку, Воронянщину, Гоголеве, Шафранівку, Маликівщину, Чернишівку, Вишневе. В обласному центрі автобуси відправляються від АС-2 на Шевченка щоденно зранку та в обід.

Нагадаємо, також ЗМІСТ писав про Пивиху та блакитні озера і чим туди доїхати. 15 місць на Полтавщині для відвідування можете знайти тут.