Посилені карантинні обмеження діятимуть з 8 до 24 січня. Уряд запровадив в Україні жорсткий карантин з метою розірвати ланцюг захворюваності, що може сформуватися під час новорічних свят.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня, на території країни діятимуть карантинні обмеження, що стосуються роботи закладів розважальної діяльності, громадського харчування, торгівлі, культури та освіти, а також проведення масових заходів.
ЗМІСТ проаналізував обмеження й виокремив заборонену та дозволену під час локдауну діяльність.
Локдаун version 2.0
Заклади громадського харчування зможуть працювати за умов адресної доставки замовлень та/або виконання замовлень навинос. Обмеження не впливають на діяльність закладів громадського харчування в готелях та аеропортах.
У готелях зони спільного харчування працюватимуть у визначені години, а також діятиме послуга доставки їжі в номер.

Торгово-розважальним центрам і закладам розваг заборонено працювати під час локдауну. Обмеження не стосуватимуться закладів, не менш як 60% площі яких призначені для торгівлі харчовими продуктами.

Під час жорсткого карантину закладам культури заборонено приймати відвідувачів, а також не можна проводити масові культурні заходи.

Згідно з постановою уряду, проведення масових розважальних, соціальних та рекламних заходів, концертів та ярмарків підпадають під заборону. Дозволені офіційні спортивні заходи та матчі професійних спортивних клубів без залучення глядачів, а також гірськолижний спорт.

На час локдауну Кабінет Міністрів обмежує торгівлю непродовольчими товарами. Так, з 8 до 25 січня заборонена робота речових ринків та непродовольчих магазинів.
Обмеження не поширюються на продаж товарів першої необхідності, а саме харчових продуктів, лікарських засобів, медичних виробів, засобів гігієни, засобів зв’язку, ветеринарних препаратів тощо. Також дозволена торгівля пальним, побутовою хімією та друкованою пресою. Інші товари можна буде придбати через доставку.

В умовах посилення карантинних обмежень продовжать працювати:
- банки;
- пошта;
- громадський транспорт;
- готелі;
- заклади, що ведуть діяльність у сфері медичної та ветеринарної практики;
- автозаправні комплекси (без зон харчування);
- станції техобслуговування та ремонту автомобілів;
- перукарні та салони краси (за попереднім записом).
Також під час локдауну уряд забороняє відвідувати заклади освіти школярам та студентам. Можна працювати закладам дошкільної освіти та спеціальним закладам освіти.
Ситуація з коронавірусом на Полтавщині
Наразі в Полтавській області пацієнтів з COVID-19 приймають у 28 лікарнях. Останніми до переліку долучили Чутівську та Великобагачанську ЦРЛ. З переліком лікарень можна ознайомитися тут.
За даними Міністерства охорони здоров’я, у лікарнях Полтавщини для госпіталізації пацієнтів із коронавірусною хворобою облаштували 2 тис. 225 ліжок, серед яких 1 тис. 761 ліжко забезпечені киснем, що становить 79,15% від загального ліжкового фонду.
Лікарні Полтавської області обладнані 302 апаратами ШВЛ, а також мають 186 ліжок реанімаційної терапії.
МОЗ повідомляє, що Полтавщина належить до 5 областей з найвищим показником захворюваності за 14 днів на 100 тис. населення – 367. Вищі показники мають Київська область – 397,7, Черкаська область – 420,3, Запорізька область – 447,1 та Миколаївська область – 455,4.
Графіка та обкладинка Дарії Муращенко