05 січня, 12:01
05 січня, 12:01

Посилені карантинні обмеження діятимуть з 8 до 24 січня. Уряд запровадив в Україні жорсткий карантин з метою розірвати ланцюг захворюваності, що може сформуватися під час новорічних свят.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня, на території країни діятимуть карантинні обмеження, що стосуються роботи закладів розважальної діяльності, громадського харчування, торгівлі, культури та освіти, а також проведення масових заходів.

ЗМІСТ проаналізував обмеження й виокремив заборонену та дозволену під час локдауну діяльність.

Локдаун version 2.0

Заклади громадського харчування зможуть працювати за умов адресної доставки замовлень та/або виконання замовлень навинос. Обмеження не впливають на діяльність закладів громадського харчування в готелях та аеропортах.

У готелях зони спільного харчування працюватимуть у визначені години, а також діятиме послуга доставки їжі в номер. 

Торгово-розважальним центрам і закладам розваг заборонено працювати під час локдауну. Обмеження не стосуватимуться закладів, не менш як 60% площі яких призначені для торгівлі харчовими продуктами. 

Під час жорсткого карантину закладам культури заборонено приймати відвідувачів, а також не можна проводити масові культурні заходи.

Згідно з постановою уряду, проведення масових розважальних, соціальних та рекламних заходів, концертів та ярмарків підпадають під заборону. Дозволені офіційні спортивні заходи та матчі професійних спортивних клубів без залучення глядачів, а також гірськолижний спорт. 

На час локдауну Кабінет Міністрів обмежує торгівлю непродовольчими товарами. Так, з 8 до 25 січня заборонена робота речових ринків та непродовольчих магазинів.

Обмеження не поширюються на продаж товарів першої необхідності, а саме харчових продуктів, лікарських засобів, медичних виробів, засобів гігієни, засобів зв’язку, ветеринарних препаратів тощо. Також дозволена торгівля пальним, побутовою хімією та друкованою пресою. Інші товари можна буде придбати через доставку. 

В умовах посилення карантинних обмежень продовжать працювати:

  • банки;
  • пошта;
  • громадський транспорт;
  • готелі;
  • заклади, що ведуть діяльність у сфері медичної та ветеринарної практики;
  • автозаправні комплекси (без зон харчування);
  • станції техобслуговування та ремонту автомобілів;
  • перукарні та салони краси (за попереднім записом). 

Також під час локдауну уряд забороняє відвідувати заклади освіти школярам та студентам. Можна працювати закладам дошкільної освіти та спеціальним закладам освіти.

Ситуація з коронавірусом на Полтавщині

Наразі в Полтавській області пацієнтів з COVID-19 приймають у 28 лікарнях. Останніми до переліку долучили Чутівську та Великобагачанську ЦРЛ. З переліком лікарень можна ознайомитися тут.

За даними Міністерства охорони здоров’я, у лікарнях Полтавщини для госпіталізації пацієнтів із коронавірусною хворобою облаштували 2 тис. 225 ліжок, серед яких 1 тис. 761 ліжко забезпечені киснем, що становить 79,15% від загального ліжкового фонду.

Лікарні Полтавської області обладнані 302 апаратами ШВЛ, а також мають 186 ліжок реанімаційної терапії.

МОЗ повідомляє, що Полтавщина належить до 5 областей з найвищим показником захворюваності за 14 днів на 100 тис. населення – 367. Вищі показники мають Київська область – 397,7, Черкаська область – 420,3, Запорізька область – 447,1 та Миколаївська область – 455,4.

Графіка та обкладинка Дарії Муращенко