13 листопада, 17:11
13 листопада, 17:11

Із жовтня територіальне управління Державного бюро розслідувань у Полтаві очолює Денис Маньковський. Раніше він був головою підрозділу контррозвідки Управління СБУ в Харківській області.

Про те, чи реставруватимуть будівлю, де зараз працює ДБР у Полтаві, реорганізацію управління та справу «полтавського терориста» читайте у нашому інтерв’ю.

Відновлення будинку генерал-губернатора

Наразі будинок не в аварійному стані, але потребує реставрації. За словами Дениса Маньковського, тут потрібно укріпити фундамент, реконструювати стіни. Також є проблема з дерев’яним перекриттям й необхідно облаштувати нові міжповерхові перегородки

«Будинок у гарному технічному стані. Дерев’яна кроква доволі міцна. До мого призначення був випадок, коли впав дах у санвузлі між 1 та 2 поверхом. Відремонтувати не можемо, адже не можемо запустити процес реконструкції, тому нині приміщення закрито».

У 2019 році ДБР уклало договір із «Реставраційно-технологічним центром» на виготовлення проєкту реставрації. Розробка коштувала 1,1 млн грн. За оцінкою фахівців, роботи з реставрації коштують 109 млн грн. Проєкт передбачає реставрацію несучих стін, фундаменту та облаштування систем вентиляції, опалення, кондиціонування, відеобезпеки, сигналізації:

«Сума у 109 млн грн була зафіксована у 2019 році. Найімовірніше, за оцінками спеціалістів, вартість змінюватиметься. Але зміни будуть у межах 10 %. Хочемо зберегти зовнішній вигляд історичного будинку і зробити з нього сучасний».

Маньковський розповів, що наразі розглядається 3 варіанти розв’язання питання з розташуванням ДБР у місті:

  • реставрація історичної будівлі на вул. Соборності, 37;
  • будівництво нової будівлі;
  • переїзд до збудованої споруди.
Вхід до будівлі
Стан будівлі
Стан будівлі
Будівля має статус пам'ятки архітектури

Будівництво нового приміщення коштуватиме майже 75 млн грн. Стільки коштуватиме 3-поверхова будівля з подібною до історичної будівлі на вул. Соборності, 37 площею та мансардним поверхом. Маньковський сказав, що деякі вже збудовані будівлі у Полтаві не влаштовують за логістикою, станом та площею:

«Все одно потрібно вкласти конкретну суму коштів, щоби можна було туди переїхати й там працювати. Об’єктивно кажучи, нова будівля буде краще. Я провожу багато консультацій із забудовниками, архітекторами. Дехто радить, що краще збудувати будівлю, адже реставрація – це завжди важко. Реставрація триватиме 3 роки й особовому складу буде не зручно. Наразі кінцевого рішення не прийнято».

Денис Маньковський

Маньковський каже, що в першу чергу рішення залежить від київського керівництва та від Кабміну, який формує бюджет на наступний рік. Нині ДБР уже почав планували бюджет на 2021 рік.

Новий очільник теруправління ДБР планує поставити крапку у цьому питанні в листопаді.

У колишньому залі розміщені кабінети
Нова відремонтована зала

Вікна за мільйон

У 2019 році теруправління уклало договір на закупівлю 131 вікна вартістю 1 млн 395 тис. грн. Вікна виготовило й встановило приватне підприємство «Рулет». Вікна планували встановити під час реставрації. Оскільки процес реставрації досі не почався, вікна встановити не можуть.

«Вікна жахливі, вони постійно продуваються, не відповідають вимогам сучасності. Запланували провести поточний ремонт у кабінету, зокрема пофарбувати стіни та стелю», – говорить Денис Маньковський.

У 2019 році теруправління закупило будматеріали

Також торік теруправління заплатило 1 млн 558 тис. грн за плитку, плінтуси та сходинки, які планують використати під час реставрації. Договір на постачання підписали з ТОВ «Ісполін».

«Ми пройшли експертизу, усі погодження пройдені. Грубо кажучи, завтра можемо оголошувати тендер на реалізацію цього проєкту, але до початку проведення реставрації ми не можемо замінити вікна та підлогу. Ми закупили будматеріали, але згідно з законом їх використати не можемо. Тому будматеріали, плитка, вікна залишаються на складі. Я не готовий йти на розтрати і списувати. Якщо ухвалимо рішення проводити реставрацію, то закуплені матеріали використаємо».

Нині почати реставрацію ДБР не може
Проєкт реставрації виготовили у 2019 році
Наразі закуплені будматеріали залишаються на складі
Проєкт реставрації вже погоджений

Звільнення співробітників ДБР

Наразі в полтавському теруправлінні ДБР штат слідчих сформований на 100 %, а штат оперативників – на 5 %. Також у допоміжних підрозділах працюють майже 40 людей. У теруправлінні працює 55 слідчих та 2 оперативних керівників.

Протягом 1–2 листопада оголосили про звільнення всіх слідчих, а наприкінці грудня оголосять й про звільнення всіх держслужбовців. Мова йде про працівників фінансових підрозділів або підрозділів матеріально-технічного забезпечення.

Реорганізація передбачає збільшення штату працівників приблизно на 20 %. Хоча деяких держслужбовців таки планують скоротити. Зокрема, водіїв та людей, які працюють на приймальному відділенні.

«Центральний апарат ДБР планує раціоналізувати роботу. У будь-якому випадку конкурс для слідчих пройдуть не всі. Їх перевірятиме конкурсна комісія, а кандидати проходитимуть екзамен на знання законодавства, поліграф та співбесіду. Кількість слідчих збільшується, змінюється структура підрозділів, тому будемо раді розглянути всі кандидатури».

Нова штатна структура передбачає до 60 людей особового складу. За вимогами реорганізації допоміжні підрозділи повинні сформувати до кінця року.

250 тисяч за звільнення

Саме стільки отримав Денис Маньковський за звільнення з Управління СБУ в Харківській області. Цю декларації очільник полтавського теруправління подав 23 жовтня. За словами Маньковського, він був співробітником СБУ і має подавати закриті для громадськості декларації:

«Співробітники НАЗК, державні і правоохоронні органи могли моніторити декларації. Коли я звільнився з СБУ була необхідність подати відкриту декларацію, яка стосувалася грошових виплат за звільнення».

Денис Маньковський (праворуч, Фото – ДБР)

Справа «полтавського терориста»

У вересні стало відомо, що ДБР дослідило обставини вбивства Романа Скрипника. Слідчі встановили, що перевищення повноважень поліціянтів під час спецоперації не було. Денис Маньковський прокоментував справу так:

«Я не готовий розкривати всі деталі. Людина яка була в заручниках залишилася цілою. Головне, що ніхто не постраждав, окрім “терориста”. Людина розуміла на що йде, коли захопила заручника. У нього були бойові гранати й бойова зброя.Це чергова справа, щоби об’єктивно оцінити чи було порушення, негативні наслідки рішення, яке прийняв співробітник поліції».

Маньковський каже, що остаточне рішення буде ухвалювати слідчий.

Місце, де ліквідували Романа Скрипника
Скрипника ліквідували біля Опішні