04 жовтня, 10:10
04 жовтня, 10:10

Де в Полтаві можна безкоштовно оглянути кота? Чи все ви знаєте про здоров’я свого чотирилапого? Що робити, аби улюбленець жив довго?

Переважна більшість власників котів сприймають своїх домашніх тварин як членів родини. Люблять, балують, смачно годують і чухають животик. А от профілактичні огляди для тварин організовує мало хто.

Однак, навіть за наявності у тварини перших ознак захворювання, за професійною допомогою готові звертатися лише 56% (дані опитування, проведеного компанією MZ Hub на замовлення Royal Canin). І це не через погане ставлення до котів, а часто через елементарну необізнаність у потребах улюбленця та популярні стереотипи про них.

ЗМІСТ разом із експертами Royal Canin розповідає, як правильно доглядати за котами. Та роз’яснює, де правда, а де міф в розповсюджених уявленнях про котів.

«Якщо кіт захворіє – я обов’язково це побачу»

Міф

Дуже багато захворювань, зокрема небезпечних, проходять у котів без симптомів. Наприклад, на ниркову недостатність страждають 40% котів віком від 10 років. Але ця недуга ніяк не проявляє себе, аж допоки 75% нирок не будуть зруйновані.

Сучасна ветеринарна медицина наразі не спроможна повністю вилікувати цю хворобу. Однак рання діагностика й правильно підібране харчування  здатні продовжити життя домашнього улюбленця і суттєво покращити якість його життя.

Так само непомітно «підкрадається» ожиріння, на яке страждає половина котів у віці 5-11 років. Кругленький кіт може видатися милим, але кілька зайвих кілограмів для нього можуть означати великі проблеми: порушення обмінних процесів, проблеми з серцем, судинами та опорно-руховим апаратом.

Єдиний спосіб виявити хворобу на початковій стадії, коли вона ще піддається швидкому лікуванню – профілактичний ветеринарний огляд. З кошенятами бажано відвідувати фахівця 2-3 рази протягом першого року життя, далі – раз на рік профогляд. Після 7 років бажано водити кота до ветлікаря кожні пів року.

«Коти приховують свій стан»

Правда

Зокрема, коти майстерно приховують своє погане самопочуття. Така модель поведінки сформувалась через генетичну пам’ять котів: хвора та слабка тварина може стати легкою здобиччю для більшого хижака. Тому коти призвичаїлися триматися до останнього, приховуючи своє погане самопочуття. Ця особливість лишилася й у одомашнених тварин. Улюбленець може виглядати та поводити себе, як зазвичай, але при цьому відчувати біль та дискомфорт.

«Візит до ветеринара – стрес для кота і господаря»

Правда і міф

Усе залежить від того, які звички ви сформуєте у свого улюбленця. Найпростіше привчати кота до візитів у ветклініку ще кошеням, щоб це стало для нього регулярною вже знайомою подією.

Якщо ж у вас доросла тварина, а до ветеринара ще не потрапляла, то доведеться трохи постаратись, аби знизити рівень тривоги вихованця. Фахівці радять у такому випадку кілька лайфхаків. По-перше, «подружіть» кота з переноскою. Для цього залиште відкриту переноску вдома, покладіть всередину улюблену підстилку тварини, іграшку або кілька крокет корму. Це створить приємну асоціацію в улюбленця. За можливості, оберіть cat-friendly клініку, де є окремі зали очікування для собак і котів, а персонал розуміється на специфічних потребах котів. Коли зайдете до кабінету ветеринара, не кваптеся витягати тварину з переноски. Спочатку просто відкрийте дверцята і дайте улюбленцю час ознайомитися з новою обстановкою.

«Домашнім котам не потрібні щеплення та обробка від паразитів»

Міф

Логіка подібного стереотипу проста: мій кіт не виходить на вулицю, не спілкується з іншими тваринами та їсть лише високоякісний корм – звідки ж узятися вірусам та паразитам? Насправді, існує багато інших шляхів передачі збудників захворювання. Наприклад, ви можете принести паразита на вуличному взутті або одязі. А той може виявитися розносником багатьох хвороб. Деякі з цих захворювань небезпечні й для людей, як от токсоплазмоз. А деякі – смертельні для самої тварини. Наприклад, панлейкопенія або чумка вбиває кота за лічені дні.

Від цих та інших тяжких захворювань уберегти кота можна за допомогою щеплень. Зазвичай, першу вакцину кошенятам роблять у віці 2 місяців, після чого лікар складає графік подальших щеплень та ревакцинації, а також обробки від паразитів.

«Профілактичні візити – це дорого»

Міф

Профілактика однозначно дешевша, ніж лікування. Особливо, ніж лікування запущених хвороб. Профілактичні огляди та дотримання рекомендацій ветеринарних лікарів збільшують тривалість життя тварин.

Тим паче, цього року до 30 листопада включно, полтавці мають змогу безкоштовно провести повноцінний профілактичний огляд для свого домашнього улюбленця. Таку можливість створює ініціатива компанії Royal Canin «Обстеж кота від носа до хвоста». У Полтаві клініками-партнерами цієї програми стали Vetlik, Doctor Vet, VetDoc, Vet Comfort. Дізнатися більше про акцію та отримати купон на безкоштовний огляд можна тут.


Матеріал підготовлений за партнерства з експертами Royal Canin. Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору компанії й не завжди збігаються з позицією редакції.