Сергій Сущенко – капелан Православної церкви України. Історія  військового священника розпочалася ще за часів Майдану, пізніше отець Сергій пішов добровольцем на фронт. 

Герой нашого нового відео розповідає про те, чому на фронті немає атеїстів, чи можна капеланам користуватися зброєю та чи гріх вбивати на війні.

Також капелан розповів про те, що під час посту для військових не являється гріхом вживання таких продуктів як м'ясо, яйця, адже вони мають бути фізично сильними. Крім військових це дозволяється вагітним жінкам, годуючим мамам, дітям віком до 7 років, тяжкопрацюючим, подорожуючим. 

Військові повинні дотримуватися духовного посту, адже це найбільша частина посту. Має бути глибше покаяння, сповідь, причастя, поглиблена та більш часта молитва. Потрібно пробачити всім, хто образив, попросити прощення у всіх, кого образив сам. Намагатися ні з ким не сваритися, каятися у всіх своїх гріхах. 

На війні капелан не просто духовний наставник. Це і психолог, і волонтер, і помічник медиків, і військовослужбовець. Про це все дивіться у нашому відео.

Створено за підтримки European Journalism Centre

Фото Катерини Пєшикової