29 грудня, 16:12
29 грудня, 16:12

Як зустрічали полтавці Новий рік, починаючи з 2010 року, на що сподівалися та чому раділи дізнаємося зі шпальт полтавських газет.

ЗМІСТ зробив підбірку новорічних шпальт місцевих видань минулих років. Можливо тогочасні поради, щодо зустрічі зимових свят стануть вам у пригоді і сьогодні, а гумористичні замальовки додадуть хорошого настрою. Отже, згадуємо втрати, здобутки та новорічні обіцянки тих років. 

2011 рік

«Зоря Полтавщини» розповідала про зустріч полтавцями нового 2012 року дракону на Театральній площі. Традиційно новорічні свята розпочалися відкриттям головної ялинки міста.

Зима 2011-2012 років видалася безсніжною і на диво теплою, писало видання «Коло».

Про дефіцит снігу свідчить і гумористична замальовка розміщена в газеті «Новини Полтавщини».

Водночас «Вечірня Полтава» повідомляє про запуск у 2012 році швидкісного корейського потягу Hyundai та про плани повністю замінити вагони 60-80 років, протягом наступних п’яти років.

Також, з наступного 2012 року, в Полтаві планувалося розпочати будівництво нового житлового кварталу Левада 2, та льодової арени.

Міська влада Полтави планувала «незабаром» контролювати роботу пасажирського транспорту за допомогою супутникових навігаторів та впровадити в місті єдиний електронний квиток, читаємо на передноворічних шпальтах видання «Полтавський Вісник».

Серед досягнень 2011 року згадується поява в продажу об’ємних туристичних магнітиків та експорт до полтавських магазинів білоруських продуктів.

2012 рік

Зима 2012 року, судячи зі збережених світлин, також не особливо тішила снігом.

Полтавська ялинка 2012 року (Фото allukraine.co.ua)

«Зоря Полтавщини» в грудневому випуску повідомляє про реформу медицини та нові правила виклику швидкої допомоги, які мають бути реалізовані до 2014 року.

«Полтавський Вісник» писав, що найкращим дідом Морозом України визнали народного артиста України, актора театру імені Гоголя - Василя Голуба.

2013 рік

2013 рік розпочинається поверненням до комунальної власності міста будівлі Кадетського корпусу.

Видання «Коло» публікує перелік святкових заходів на новорічно-різдвяні свята 2012 - 2013 року.

«Полтавський вісник» розповідає про відкриття головної ялинки Полтави, яке супроводжувалося святковим салютом та відсутністю зимових морозів. 

2014 рік

Ентузіазму, щодо нового швидкісного потягу поменшало. Про це говорить сатиричний малюнок на шпальтах «Зоря Полтавщини».

Видання  «Коло» повідомляє про відновлення спорудження спортивного комплексу на території колишнього авіамістечка, який міська влада прийняла на баланс міста в 2012 році.

Відкриття головної ялинки 2014 року на театральній площі висвітлювало видання «Вечірня Полтава». Свято супроводжувалося салютом та творчістю Наталії Май.

2015 рік.

Обкладинка видання «Вечірня Полтава».

 «Вечірня Полтава» подає перелік традиційних страв до пісного різдвяного столу з рецептами.

«Полтавський вісник» розповідає, що температура в новорічну ніч опустилася до 12 градусів морозу. Та попри відсутність, цього року, феєрверку та торговельного містечка, настрій полтавців був святковим.

2016 рік

«Полтавський вісник» пише, що ситуація з захворюванням серед полтавців на респіраторно-вірусні інфекції, нижче показника епідеміологічного порогу.

Температурні показники на новорічні свята на Полтавщині варіювали в різні роки від - 26,7 холоду, до + майже 6 градусів тепла, пише «Полтавський вісник».

Ну і звісно ж не обійшлося без святкового столу. «Вечірня Полтава» радить, як зробити традиційний салат олів'є ще смачнішим.