КМ ECOPARK
29 жовтня, 12:10
29 жовтня, 12:10

Таунхауси, дуплекси та котеджі є типовими для приміської забудови США, Канади та країн Європи. Тепер їх можна придбати й у Полтаві. Разом з ECOPARK розбираємося, у чому особливість такого житла і чому варто задуматися про переїзд.

Для поціновувачів заміського способу життя полтавський ринок нерухомості віднедавна пропонує альтернативні варіанти забудов. Микола Кириленко, партнер проєкту Котеджне містечко ECOPARK у Полтаві, проводить екскурсію будівництвом для ЗМІСТУ. 

Такий формат житла оптимальний для тих, хто хоче жити в приватному будинку, але не поспішає розлучатися з містом. А також для родин, які переросли можливості квартири, але хочуть мати швидкий доступ до всіх благ міста. 

Дім у котеджному містечку оптимальний для тих, хто хоче жити в приватному будинку, але не поспішає розлучатися з містом
Дім у котеджному містечку оптимальний для тих, хто хоче жити в приватному будинку, але не поспішає розлучатися з містом

Котеджне містечко ECOPARK пропонує різні варіанти житла. Сьогодні можна придбати помешкання площею від 114 до 186 кв. м із земельною ділянкою від 2,5 до 9,5 соток.

Особливості таунхаусу

Це проміжний варіант між квартирою у багатоповерхівці та приватним житлом. Зазвичай, таунхаус має вигляд двоповерхових будинків, що стоять в ряд та примикають один до одного. Вони об'єднані спільним фундаментом, дахом і стінами. Ця особливість робить таунхаус дешевшим, ніж окремий котедж. 

З сусідами мешканців об'єднує лише суміжна стіна
З сусідами мешканців об'єднує лише суміжна стіна

При цьому кожна секція таунхаусу має власне подвір'я і терасу. Загалом прибудинкова ділянка складає близько 2,5 соток.

З сусідами мешканців об'єднує лише суміжна стіна. При її будівництві використовується наступна технологія: півтори цеглини – шумоізоляційна плита – півтори цеглини. Микола Кириленко запевняє, що для повної звукоізоляції цього достатньо.

На території містечка будуються два таунхауси на 6 і на 12 секцій (будинків), розміром 114 кв. м та 174 кв. м відповідно. Від звичайних квартир  таунхауси також відрізняються вертикальною функціональністю – це означає, що житловий простір розташований на двох поверхах (це без підвалу). Першим ярусом користуються частіше, тому тут традиційно розміщуються кухня, вітальня, їдальня, тобто всі активні зони. На другому поверсі будинку таунхаусу – спальні, дитяча, кабінет, гостьові кімнати. На кожному рівні передбачено санвузол.

Також у перших побудованих на території таунхаусах є підвали (в інших будинках цього не буде). 

Тому власники перших двох таунхаусів отримають підвали у подарунок. Там зроблена гідроізоляція, підведена вентиляція і розташовується газовий котел. 

У тих будинках, які зводяться без підвалів, глибина фундаменту сягає 3 метрів. 

На території містечка будуються два таунхауси на 6 і на 12 секцій (будинків), розміром 114 кв. м та 174 кв. м відповідно

Переваги дуплексів

З англійської слово «дуплекс» перекладається як «подвійний» або «двосторонній». Це будинок на дві сім'ї, щось середнє між таунхаусом і котеджем. Дуплекс – малоповерховий дім (максимум 2 поверхи), що складається з двох секцій під одним дахом. Загальна стіна розділяє їх на окремі оселі із симетричним плануванням, які мають кожна власний вхід.

Дуплекс має загальний фундамент, дах, стіну та комунікації
Дуплекс має загальний фундамент, дах, стіну та комунікації

Такий варіант підходить для великих сімей, які хочуть придбати окреме житло для батьків та дітей, але жити по сусідству. Також актуально для близьких друзів, родичів.

Дуплекс має загальний фундамент, дах, стіну, комунікації, тому обійдеться дешевше, ніж будівництво двох окремих котеджів. 

Прибудинкова ділянка становить близько 5 соток. На ній розташовано гараж, два паркових місця і крита тераса розміром 17 кв. м, яку можна зручно облаштувати за власним смаком: басейн, лаунж-зона чи барбекю – вирішувати вам. 

Варіант облаштування тераси
Варіант облаштування тераси

Планування котеджів

Класичний котедж – це приватний будинок з земельною ділянкою для однієї сім'ї, висотою від одного до трьох поверхів. 

В ECOPARKу котеджі мають два поверхи площею 186 кв. м  та ділянку землі близько 9,5 соток. Такі будинки ідеально підходять для однієї родини. Котедж має два паркомісця, велику терасу та гараж й огороджений окремим парканом. 

Котедж в ECOPARKу
Котедж в ECOPARKу

У всіх будівлях забудовник може реалізувати індивідуальний внутрішній проєкт. Микола Кириленко говорить: 

«Іноді людям не потрібно три кімнати, або вони хочуть, щоб на першому поверсі був повністю відкритий простір. Ми зробимо так, як хоче клієнт, тільки не руйнуючи несучі стіни».

Такий варіант вийде дешевше, ніж перебудовувати завершений будинок. 

Біля кожного котеджу ділянка землі складає близько 9,5 соток
Біля кожного котеджу ділянка землі складає близько 9,5 соток

Інфраструктура котеджного містечка

Чорнова висота стін в усіх забудовах – 3,26 м. По завершенню всіх ремонтних робіт вона буде складати не менше 3 метрів. Це візуально розширює простір, робить кімнати більшими та світлішими. Всі будинки здаються в експлуатацію повністю готовими до ремонту, вам залишиться тільки зробити підлогу, стелю та обрати колір шпалер або фарби за своїм смаком. Але за вашим бажанням забудовник може умеблювати котедж, таунхаус або дуплекс.

Особливість котеджного містечка – рівень безпеки. На території буде КПП, охорона, камери відеоспостереження. Кожен мешканець матиме доступ до камер, щоб в  онлайн-режимі спостерігати за територією. 

Контрольно-пропускний пункт у котеджному містечку
Контрольно-пропускний пункт у котеджному містечку

Все озеленення на території компанія-забудовник «Крайт» бере на себе. Кириленко говорить, що саджатимуть тільки хвойні (ялини), ялівець тощо. Також у котеджному містечку є всі необхідні комунікації (проходять виключно під землею): світло, опалення, каналізація, централізоване водопостачання. Подача води відбувається з артезіанської скважини.

Все озеленення на території компанія-забудовник «Крайт» бере на себе
Все озеленення на території компанія-забудовник «Крайт» бере на себе

60% території ECOPARCу виходить у дендропарк. Забудовник планує розчистити прилеглу територію лісу від сміття та чагарників. 

Жителі містечка підписують відповідний договір «Правила сусідської взаємоповаги». Він передбачає виконання ряду умов: не змінювати фасад і колір будівель, не добудовувати балкони і додаткові поверхи, забороняється також розведення свійських тварин та інше. Діють обмеження й на утримання собак великих порід, які проживають виключно у вольєрах. Бо це може завдавати додаткових незручностей жителям містечка – гавкіт, виття. Разом з тим утримання собак у будинку дозволяється.

За його словами, хоча у містечку і є певний рівень приватності, та все ж не варто виходити за рамки. Якщо вас із сусідом розділяє паркан, це ще не означає, що ви повністю ізольовані. 

6 гектарів території уже чекають на 78 сімей. 

Матеріал створений у рамках партнерства з КМ ECOPARK. Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору автора і не завжди збігаються з позицією редакції.