Віталій «Гоголь» Грицаєнко загинув 19 березня від осколку міни. Чоловік тримав оборону Маріуполя від початку українсько-російської війни. Без чоловіка і батька залишилися дружина та трирічний син Святослав. Тіло українського героя досі не отримали його рідні та не поховали.

Подружжя Грицаєнок прожили 10 спільних років. Пара познайомилася в Харкові, а з січня 2022 року жили у Маріуполі, адже Віталій Грицаєнко ніс службу у складі полку “Азов” і від початку року його підрозділ перевели у це місто. Дружина бійця Вікторія розповіла, що останнім проханням чоловіка було виховати сина справжнім козаком та патріотом рідної України. Нині жінка робить усе, аби зберегти пам'ять про свого полеглого чоловіка для того, щоб син завжди пам’ятав, яким мужнім та відважним був його тато.

Батько воїна Микола Грицаєнко згадує сина сміливим і чесним, який не вагаючись пішов добровольцем на війну ще у 2014 році. Чоловік поділився спогадами про те, як вони всією родиною обирали позивний для Віталія. І так, як батьки воїна обидва працюють у Полтавському театрі ім. Миколи Гоголя, а сам Герой дуже любив відвідувати театр, вибір був очевидним – позивний «Гоголь». 

Трирічний син Вікторії та Віталія знає, що його тата забрала війна і тепер він охороняє своїх рідних з неба. 

Як це – бути дружиною військового, спогади батька про полеглого сина, евакуацію з Маріуполя та дружню родину «Азову», більшість з яких так само віддали своє життя на цій війні — дивіться у нашому новому відео.

Фото Катерини Пєшикової

Створено за підтримки European Journalism Centre