Охтирка — місто на Сумщині, яке зусиллями місцевих жителів та українських захисників змогло вистояти під ударами російської армії. Адже оркам не вдалося захопити місто і просунутися ним далі. Люди і сама Охтирка заплатила величезну ціну за те, щоб залишитися українським містом. 

Розбомблені багатоповерхівки, приватні будинки, зруйнована військова частина з чисельними жертвами, знищена ТЕЦ, після чого все місто залишилося без тепла ще на початку повномасштабної війни — це все, через що довелося пройти жителям міста. 

Люди вчилися пристосовуватися до нових умов, відсутності не тільки тепла, а й світла та водопостачання. Проте, згуртованість та героїзм жителів Охтирки виявилися сильнішими за бажання і спроби русні знищити усе на своєму шляху. 

У березні Президент Володимир Зеленський присвоїв звання «Місто-герой» Охтирці.

Місцеві організували волонтерський пункт, розвозили гуманітарну допомогу під обстрілами. Деякі люди досі продовжують жити у підвалах, боячись повернутися у свої квартири. Але всі вони живуть мрією відбудувати своє рідно місто та зробити його туристичною точкою. Про все це дивіться у нашому новому відео.

Створено за підтримки European Journalism Centre