З початку повномасштабної війни «Укрзалізниця» евакуювала мільйони українців. Жінок, дітей, літніх людей та домашніх тварин вивозили потягами перевищуючи стандартну кількість пасажирів у вагоні. Люди їхали по 12 і більше осіб в одному купе, хтось їхав прям у проході, або у тамбурі. І попри все, найголовніше – це мільйони збережених життів українців. 

На початку російсько-української війни саме Полтава стала певним вузловим центром. Сюди доправляли вагони, які встигли врятувати з Харкова, Маріуполя, Сум та Костянтинівки. Пізніше цими вагонами вивозили людей з гарячих точок. У Полтаву Укрзалізниця доставляла гуманітарну допомогу з-за кордону, яку потім розподіляли між містами, які найбільше потребували допомоги. 

Окрім цього, на станції «Полтава-Південна» організували гуманітарний пункт, який забезпечував водою, їжею та медикаментами пасажирів евакуаційних потягів. За лічені хвилини співробітники залізниці та волонтери повинні були завантажити всім необхідним потяг, який міг складатися і з 20 вагонів, які повністю заповнені людьми. 

Спогади провідників про евакуацію людей, двотижневі рейси без вихідних, підірвані мости на Донбасі, про все це дивіться у нашому новому відео. 

Створено за підтримки European Journalism Centre

Фото – Катерина Пєшикова для ЗМІСТ