20 грудня, 14:12
20 грудня, 14:12

Для щасливого, активного та здорового життя коту або собаці необхідне задоволення потреб, що закладені самою природою. Про уважне ставлення до цього питання у багатьох країнах світу красномовно говорить створення Всесвітньої декларації благополуччя тварин. Гадаємо, дбайливим власникам буде цікаво дізнатися про зазначені у ній пункти.

Право втамовувати голод і спрагу – впевнені, що його дотримується більшість господарів. Але варто звернути увагу на збалансованість та якість харчування. Кожна тварина унікальна – так само унікальні і її харчові потреби. Раціони для кошеняти й дорослого кота або для маленького шпіца та великого алабая не можуть бути однаковими. Раціон тварини повинен враховувати такі її особливості, як вік, порода, спосіб життя, стан здоров’я. Харчування, яке складається із залишків з людського столу, апріорі не може відповідати усім цим потребам.

Ба більше: деякі продукти, корисні для людей (виноград, авокадо, горіхи макадамія), для тварин можуть бути навіть токсичними! Збалансований раціон – той, який оптимально задовольняє потреби у поживних речовинах конкретної тварини. Для створення такого раціону важливі не інгредієнти як такі, а ті поживні речовини, або нутрієнти, які вони містять. В основі раціонів для котів і собак Royal Canin лежить якраз нутрієнтний підхід.

Кожен раціон – це складний пазл з близько 50 нутрієнтів, ретельно відібраних та скомпонованих під індивідуальні потреби конкретної тварини. Лінійки кормів Royal Canin відповідають останнім науковим розробкам, адже розробляються на основі досліджень власних науковців та авторитетних міжнародних організацій (FEDIAF, AAFCO, WSAVA).

Не варто забувати, що безмежна любов до тварини має бути свідомою. І право на втамування голоду якнайкраще це демонструє. Адже важливо дотримуватись певного контролю при його виконанні. Наприклад, якщо коту або собаці дозволяти надмірно багато їсти або підгодовувати з-за столу, це може призвести до ожиріння, що загрожує хворобами та неабияким дискомфортом. Надмірне годування може лише нашкодити – ожиріння вкорочує життя, тому це не турбота, а шкода улюбленцю. 

Можливість своєчасно надавати право на порятунок від болю, хвороб та ран – перше, що ми повинні усвідомлювати, коли приймаємо рішення взяти в дім тварину. Стежити за дефекацією та загальним станом, регулярно обробляти від глистів, бліх та кліщів, робити вакцинацію – це необхідний мінімум, який потрібно проводити регулярно. 

Тварини не можуть сказати, що у них щось болить або завдає дискомфорту, тому проблеми з неохайністю в будинку, зокрема у котів, часто бувають пов'язані з проблемами здоров'я. Агресивна реакція на дотик у певних місцях також може бути реакцією на біль. У цьому випадку краще звернутися до ветеринара, здати аналізи та обстежити вихованця.

На відміну від поширеного міфу, вони не роблять нічого на зло або від образи. Якщо ви турботливий власник, то ваш обов'язок організувати своєчасні візити до ветеринарного лікаря та грамотне лікування, на яке тварина заслуговує. Варто теж пам’ятати про профілактичні візити до ветеринарного лікаря. Такі огляди потрібно робити мінімум раз на рік.

Тварина має право не зазнавати стресу і не відчувати страх. Зрозуміло, що ні в якому разі не можна карати або агресивно дресирувати собак чи котів. Але на їх психологічний стан можуть негативно вплинути такі ситуації, як поява в оселі іншої тварини, надмірна увага маленьких дітей, сильний галас. Або, навпаки, неувага своїх господарів. Навіть коти, які вважаються одинаками, страждають, коли їх надовго залишають одних. Якщо вже так сталося, що вам потрібно поїхати на кілька днів, попросіть людину, якій кіт довіряє, не тільки приходити його кормити, а також у цей час приділяти увагу улюбленцю, погратися, погладити.

Якщо собака або кіт спить у ліжку, їм все одно потрібно своє місце, де вони почуватимуться комфортно, де їх ніхто не чіпатиме. Розташування також є важливим фактором. Воно має бути у спокійному кутку з можливістю огляду приміщення, але без протягів. Таким чином ви реалізуєте право тварини на комфорт. 

Власникам квартир забезпечити право жити за умов, максимально наближених до природних складно, але цілком реально. Зараз пропонується безліч іграшок, які можуть допомогти підтримувати у кота хижацький інстинкт. Для собак же важливі тривалі прогулянки та спільні ігри з господарем, оскільки вони потребують щоденної фізичної активності.

Відповідальне ставлення до тварин – одна з ознак розвиненого суспільства. Разом з тим, коти та собаки роблять наше життя кращим, тому заслуговують на належний догляд і турботу про їхнє благополуччя.

Матеріал підготовлений за партнерства з експертами Royal Canin. Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору компанії й не завжди збігаються з позицією редакції.