08 серпня, 16:08
08 серпня, 16:08

Полтавець Олег Приймачов – найкращий боєць світу з таїландського боксу, бо 8 липня у Бірмінгемі переміг на Всесвітніх іграх-2022 американця Метью Бейкера. Спортсмен захистив титул чемпіона, який здобув у Вроцлаві у 2017 році. Таїландський боксер очолив добровольче формування «Легіон», де наразі з кількома десятками бійців готується захищати Україну на передовій.

ЗМІСТ поспілкувався з Олегом Приймачовим про перші дні війни, Всесвітні ігри та як він готується стати на захист держави.

Про початок війни

24 лютого змінило нас усіх. Олег Приймачов розповів, що спочатку не розумів наскільки це масштабна і глобальна ситуація для України:

«Звичайно це було для мене не те що несподівано, а мабуть, викликало шок. Таких подій ніхто не передбачав, хоча була певна інформація. що повномасштабна війна буде, але до кінця ніхто у це не вірив. Спочатку не розумів ситуацію, наскільки це масштабно, наскільки це все глобально для нашої країни».

«На початку я вивіз до кордону свою родину і далі вони продовжили свій шлях країнами Європи. Вони жили там 5 місяців, але невідомо скільки це ще все триватиме і ми вирішили, що їм варто повертатися. Ці 5 місяців мої діти росли без мене. А я вважаю, що час – це найцінніший ресурс, який ми можемо втратити».

Військова справа

З початку війни ми могли спостерігати, як чимало впливових та відомих людей України виїхали за її межі. Сюди входять і музиканти, і актори, і спортсмени. Олег Приймачов сформулював для себе чітку позицію – боронити батьківщину:

«Я вважаю. що кожен чоловік якому доля випала народитися на цій землі має свою чітку громадську позицію і зробити все для того, щоб боронити свою батьківщину. Вона у кожного одна і ми маємо зараз її захищати».

Щоб вміти воювати, Олег вступив у добровольче формування «Легіон» і очолив його. Там навчають людей військової справи та поводженню зі зброєю:

«Я наразі є членом національної збірної з таїландського боксу і зі спортом остаточно прощатися не хочу. Доведеться бути залученим до ЗСУ, або бути призваним. Я цю можливість не відкидаю і вважаю її прийнятною. Але до цього етапу, щоб вміти вже щось безпосередньо у ЗСУ, ми й вирішили створити добровольче формування. Мені це дозволяє поєднувати й тренування і саме здобуття цих усіх навичок. Зараз ми залучаємо інструкторів. У нашому штаті вже є люди з досвідом бойових дій. Будемо співпрацювати з різними підрозділами. Взяти участь у формуванні можуть усі бажаючі, яким дозволяє стан здоров'я. Після співбесіди, після того, коли ми переконуємося, що людина адекватна, то ласкаво просимо».

Сам Олег каже, що готовий вже йти боронити Україну від загарбників:

«Для чого це все робити, якщо ти не готовий йти на передову. Взагалі який сенс засновувати добровольче формування, якщо ти не готовий йти воювати. Тут треба чітко поставити для себе межу. Треба зрозуміти для чого ти це все робиш. Якщо просто так робиш, то я не бачу взагалі в цьому сенсу. Якби я не був готовий це робити, то я б цим не займався».

Спорт в умовах війни

Олег Приймачов розповів, що до останнього не знав, чи відбудуться Всесвітні ігри, тому пішов в одне з полтавських добровольчих формувань, аби стати на захист нашої держави. Там займався вдосконаленням військових навичок та встигав тренуватися. Паралельно мріяв ще раз нагадати на світовій арені про Україну. Аби гімн прозвучав на весь світ і був піднятий український прапор на найвищому п'єдесталі.

«Спочатку невідомо було, що буде з країною, тренуватися не було мотивації. Займалися ми на батьківщині таїландського боксу тяжких 6 тижнів. Це найдовша була підготовка до змагань, за весь мій час у збірній. З самого початку усі спортсмени, які входять до моєї команди, були не в задовільній фізичній формі, бо їм завадили події, які відбуваються. У нас один хлопець ледве виїхав з Херсону для того, щоб брати участь у всесвітніх іграх».

«Усі ті цілі, які були поставлені, були досягнуті. Це найвища ступінь задоволення, коли ти ставиш перед собою мету, потім тяжко до неї йдеш і досягаєш її. Це є те, заради чого ми живемо. У такі часу було найприємніше чути гімн і бачити, як піднімається прапор найвище за інші».

Наприкінці нашої розмови Олег Приймачов поділився своїм баченням, щодо перемоги України над російськими загарбниками:

«Це буде звільнення повністю усієї території України від загарбників. Іншого шляху немає. Повністю звільнення до 1991 року. Вони не зупиняться, поки будуть на нашій території. Тому іншого виходу немає і ніяких переговорів і компромісів, на мою думку, не може бути. З такими нелюдами. Це має закінчитися абсолютним знищення ворога і повернення до територій 1991 року».

Також він зазначив, що для України та Полтавщини найважчі часи вже позаду, адже люди вже налаштовані психологічно. Тож людям залишилося бути готовими до захисту, не здаватися та підтримувати міцний тил для тих міст, де ведуться бойові дії. Український народ незламний, тож перемога однозначно буде за нами.

Фото Катерини Пєшикової

Відео Євген Чорний