Що обіцяють «мажоритарники» з Полтавщини – аналіз програм новообраних нардепів

Автор: Віталій Крицький, 23 серпня, 13:44

Фото: Мажоритарники з Полтавщини


На Полтавщині з 8 обраних депутатів по мажоритарним округам – двоє безпартійних і шестеро від «Слуги народу». Але чи знають жителі регіону, що їм наобіцяли новообрані нардепи? Для цього ЗМІСТ вирішив проаналізувати програму «мажоритарників», а саме – що вони планують робити для розвитку Полтавщини.

21 липня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. За їх результатами партія «Слуга народу» матиме у Верховній Раді 254 депутатів. Це означає, що пропрезидентська сила сформує моновладу і зможе самостійно, без колег із інших фракцій, ухвалювати майже будь-які рішення.

 

Дмитро Нальотов, 144 округ (Полтава. Подільський та Шевченківській райони)

Дмитро Нальотов

У передвиборній програмі «слуги народу» Нальотова вказано, що, як народний депутат від Полтави, він домагатиметься:

  • реальної децентралізації та збільшення коштів місцевих бюджетів;
  • запровадження механізмів, які унеможливлять зловживання з коштами громади з боку чиновників;
  • прозорого механізму ремонту доріг за принципом «Найгірші дороги ремонтуються першими»;
  • вирішення раз і назавжди проблеми сміття.

Нальотов заявляє про підтримку реформи децентралізації, що важливо для Полтавщини, адже Полтавський регіон — серед лідерів у реалізації реформи.

Окрім того, у передвиборних лозунгах і зустрічах із електоратом Нальотов запевняв, що ініціюватиме створення туристичного бренду Полтави, сприятиме розвитку туризму, який він вважає пріоритетним в економіці.

 

Андрій Боблях, 145 округ (Київський район Полтави, Полтавський та Котелевський райони)

Андрій Боблях

У своїй програмі «слуга народу» Андрій Боблях має схожі тези з колегою Нальотовим. Він обіцяє:

  • програми державної підтримки комунального транспорту;
  • прозорого механізму ремонту доріг за принципом «Найгірші дороги ремонтуються першими»;
  • вирішення раз і назавжди проблеми сміття;
  • реальної децентралізації, збільшення коштів місцевих бюджетів;
  • запровадження механізмів, які унеможливлять зловживання з коштами громади з боку чиновників;
  • впровадження електронного документообігу в органах місцевого самоврядування Полтавщини.

Актуально звучить проблема зі сміттям, адже в округ Андрія Бобляха входить Макухівське сміттєзвалище, яке стало екологічним лихом для жителів прилеглих територій.

Варто відмітити, що Боблях обіцяє сприяти впровадженню електронного документообігу в місцевих радах. Хоча в Полтавській обласній раді система електронного документообігу працює вже не перший рік.

Також новообраний депутат акцентує увагу на розвитку комунального автопарку, що є болючим питанням не тільки для містян, а й жителів Полтавського району, оскільки на околиці транспорт приватних перевізників ходить рідко, а подекуди взагалі відсутній.

Обидва кандидати запевняють, що контролюватимуть використання коштів місцевих бюджетів.

 

Юрій Шаповалов, 146 округ (частина Автозаводського району та Крюківський район Кременчука)

Юрій Шаповалов

Юрій Шаповалов знову обрався до парламенту безпартійним. У своїй програмі він обіцяє не допустити будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату поблизу Кременчука. Також він запевняє, що сприятиме реформі децентралізації: на його переконання, потрібно залишати у місцевому бюджеті не менше 50% податків, що збираються на території міста.

Зважаючи на те, що Кременчук – промислове місто, знову обраний нардеп хоче встановити «сувору відповідальність для підприємств, які здійснюють шкідливі викиди у довкілля». У місцевих бюджетах має залишатися 80% від екологічного податку, заявляє нардеп.

 

Олег Кулініч, 147 округ (Миргород, Диканський, Зінківський, Решетилівський, Шишацький райони)

Олег Кулініч

Олег Кулініч також зайшов у Раду безпартійним. Першочерговим у своїй програмі депутат виділяє так званий «політичний блок»: заявляє про підтримку реформи місцевого самоврядування та зменшення ролі державних адміністрацій. Також Кулініч обіцяє захищати права фермерів, що актуально для жителів сільських районів 147-го округу.

Нардеп зазначив, що хоче зберегти культурну спадщину регіону, популяризувати розвиток туризму, зокрема зеленого та сільського. Він виділяє курорт Миргород, у якому сприятиме підвищенню лікувально-оздоровчого потенціалу.

Окремо відмітимо, що в своїй програмі Олег Кулініч неодноразово підіймає «земельне питання»: він обіцяє завершити процес земельної децентралізації, а також спростити процедуру передачі землі в користування громадянам та юридичним особам.

 

Анастасія Ляшенко, 148 округ (Лубни, Великобагачанський, Семенівський, Хорольський, Оржицький райони)

Анастасія Ляшенко

«Слуга народу» Анастасія Ляшенко підтримує колег щодо децентралізації. Також Ляшенко окремо акцентує увагу на розвитку сільської медицини й аграрного сектору.

Щодо медицини на селі, то Ляшенко впевнена – вона має бути реформована якомога швидше, ставши доступною і якісною. Вона обіцяє побудувати фельдшерсько-акушерські пункти, де громадяни зможуть отримати своєчасну фахову допомогу.

Також новобрана депутатка виділяє аграрний сектор як візитівку України і регіону, тому обіцяє протидіяти аграрному рейдерству і створювати сприятливі умови для ведення бізнесу.

 

Костянтин Касай, 149 округ (Карлівський, Кобеляцький, Козельщинський, Машівський, Новосанжарський, Чутівський райони)

Костянтин Касай

Щодо розвитку Полтавської області, «слуга народу» Костянтин Касай не говорить про конкретні ініціативи. Він заявляє про те, що готовий взяти під особистий контроль проекти з розбудови інфраструктури регіону і звертати увагу державних органів на проблеми молоді.

 

Олексій Мовчан, 150 округ (Частина Автозаводського району Кременчука, Глобинський та Кременчуцький райони)

Олексій Мовчан

Обраний від «Слуги народу» нардеп Олексій Мовчан запевняє, що підтримує децентралізацію. Щодо розвитку округу, то Мовчан обіцяє врегулювати на законодавчому рівні екологічну проблему в Кременчуці й Горішніх Плавнях. Окремо він зобов’язується внести законопроект про відповідальність підприємств, які забруднюють довкілля.

Також Олексій Мовчан заявляє, що сприятиме реалізації стратегії комфортного міста, де громадяни, влада і місцевий бізнес разом вирішуватимуть проблеми громад і робитимуть їх кращими.

 

Максим Березін, 151 округ (Гадяч, Гадяцький, Гребінківський, Лохвицький, Пирятинський, Чорнухинський райони, частина Лубенського району)

Максим Березін

«Слуга народу» Максим Березін у програмі говорить, що здійснюватиме законодавчу підтримку щодо обмеження викидів та застосування передових технологій в очищенні повітря. Також збирається залучити державне фінансування для укріплення та будівництва дамб і реконструкції мостів та шляхопроводів.

 

Замість висновків

Програми новообраних депутатів від «Слуги народу» схожі між собою, і не сильно різняться від президентського курсу. Майже всі «слуги» заявляють про підтримку реформи децентралізації. Обіцянки різняться від місцевості: там, де переважає село, нардепи акцентують увагу на аграрній сфері та дорогах; в обласному центрі депутати обіцяють контролювати місцеву й обласну владу щодо розподіл коштів.

Двоє «старих» облич у своїй програмі, без політичних прапорів, говорять про доступні й зрозумілі речі: децентралізація, екологія, земельне питання.

У передвиборній програмі депутати намагалися коротко і лаконічно охарактеризувати майбутні напрями діяльності. Вони схожі, адже проблеми в Полтавській області не нові, і виборці очікують на вирішення. Обіцянки новообраних нардепів – реальні, їх можна виконати, однак для цього потрібна, насамперед, політична воля.

Наскільки програмні тези різнитимуться з реальними речами – покажуть перші місяці роботи нового парламенту.

Графіка Марини Вісич

Опублікована: 23 серпня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація