Денис Старостін

Народна війна українців за своє майбутнє.

В Україні Росія намагається реалізувати свої неоколоніальні амбіції. Відкиньмо туманні розмови про денацифікацію та демілітаризацію. Залишається лише бажання так чи інакше знищити нації, які не згодні з російською імперською повісткою та обрали шлях розвитку і свободи. Перша у цьому списку – Україна. 

Фактично, Росія воює за повернення до минулого. Червоні прапори та пам’ятники Леніну у тимчасово окупованих містах — лише підтвердження. Що ці символи та це минуле означають для нас? Голодомор, Розстріляне Відродження, репресії та утиски прав і свобод. 

Для нас, українців, це боротьба за наше майбутнє. Народна війна, де кожен на своєму місці викладається заради досягнення перемоги. Йдеться про збереження української нації, держави та наших цінностей: людяності, свободи, гідності. А також — про подальший розвиток цієї держави. 

Є ще один вимір народності цієї війни — творчість. Зараз, прямо у нас на очах, твориться новий фольклор. Зокрема – через меми. Гідне місце серед них займає Полтава та наш регіон загалом. 

Гадяцьке сафарі — символ єдності у боротьбі з окупантами

У перші дні повномасштабного вторгнення на територію України російські військові «заблукали» у Гадяцькому районі. Ворога відловлювали та знищували місцеві мисливці, пізніше до них приєдналися професійні військові. А запис аудіоповідомлення одного з учасників ліквідації окупантів набрав мільйони прослуховувань на різних майданчиках. Він і назвав ті події «гадяцьким сафарі». Детальніше про це читайте тут.

Гадяцьке сафарі, як символ, показує абсолютну єдність всіх наших земляків у боротьбі з окупантами. Також важливо розуміти, що у перші дні війни частина суспільства ще перебувала у шоковому стані. Цей та подібні випадки знищення російських військових сприяли зміцненню бойового духу та впевненості у нашій подальшій перемозі.

Окремо варто зазначити талант оповідача, аудіоповідомлення його так розтиражувалося. Крім самого поняття «гадяцьке сафарі», у народ пішли  й інші фрази. 

Полтава працює: і на фронті, і у тилу

Відео з підписом «Полтава працює» опублікували на офіційній Facebook-сторінці Територіальної оборони ЗС України 3 березня. Чоловік, який зовсім не виглядає як професійний військовий, цілиться у техніку окупанта з протитанкової зброї. Поміж іншими фразами він викрикує «Полтава в дєлє» і після цього випускає ракету. Ролик швидко поширився і у локальних пабліках та каналах, і на національному рівні. 

Як і у випадку з Гадяцьким Сафарі, «Полтава в дєлє» показує, що ворогу протистоять всі: і ЗСУ, і бійці територіальної оборони, які ще вчора могли бути цивільними. Водночас активно працює тил. Полтава, яка стала прифронтовим містом, дійсно «в дєлє». Наше місто – хаб допомоги для Сумського та Харківського регіонів. Крім того, доки воїни боронять нас зі зброєю в руках, місцеві волонтери активно забезпечують їх усім необхідним. 

Полтавський палій: «А мені нравиться як воно горить»

Інтерв’ю полтавського палія — абсолютно унікальний мем. За багато років він не втрачає своєї актуальності. В умовах повномасштабної війни Росії проти України цитати палія знову активно тиражуються в українських сегментах Тік Току та інших соціальних мереж. 

Фразою «А мені нравиться як воно горить», наприклад, ілюструють знищення флагманського крейсера російського Чорноморського флоту «Москва». А під чергове завивання сирени, яка сповіщає про повітряну тривогу, чудово підходить цитата «А я вже заморилася готовой буть». Заморилися всі, але безпека — перший пріоритет.  

Сам Віталій Чепурко (справжнє ім’я палія), який після звільнення з в’язниці став Instagram-блогером, продовжив генерувати нові цитати. Наприклад, він записав звернення до російських окупантів на початку війни. А за хештегом #ПолтавськийПалій у вищезгаданому Tik-Тоk наразі 13,4 млн переглядів.