Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

(Фото ЗМІСТу)

Забезпечення цивільного захисту є обов’язком керівників, адміністрації закладу. Має бути чіткий алгоритм дій під час надзвичайних ситуацій, зокрема «повітряної тривоги».

На підприємствах розробляють плани та інструкції на випадок надзвичайної ситуації. 

План реагування на надзвичайні ситуації розробляє підприємство з кількістю працюючого персоналу понад 50 людей та затверджується керівником цього підприємства. У господарському підприємстві з кількістю працюючого персоналу 50 людей і менше посадова особа з питань цивільного захисту розробляє Інструкцію щодо дій персоналу у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Інструкція має містити відомості про:

  • можливі надзвичайні ситуації, які можуть виникнути на об’єкті суб’єкта господарювання;
  • сигнали оповіщення про небезпеку;
  • дії персоналу після отримання таких сигналів;
  • маршрути евакуації персоналу в безпечні місця, його укриття у захисних спорудах цивільного захисту;
  • заходи зі збереження матеріальних цінностей.

Наразі додаток 7 до Методрекомендацій з організації цивільного захисту можна використати для роботи персоналу у період дії воєнного стану. Правила, передбачені у цьому додатку, враховані й у порадах та роз’ясненнях для бізнесу під час дії повітряної тривоги. 

Підприємці, які вже на постійній основі вивели персонал на роботу до офісу, мають надати чіткі інструкції керівників, адміністраторів тощо.

Повідомляти про порушення роботодавцем правил після оповіщення повітряної тривоги можна до органів місцевого самоврядування, або до Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, 27 червня збройні сили рф здійснили  ракетний обстріл м. Кременчук, унаслідок якого постраждали люди та повністю зруйновано торговий центр. Слідству стало відомо, що адміністрація ТРЦ з 23 червня вирішила не зачинятися під час «повітряної тривоги».

Loading...