sVn8YANz0nsMIexL

До першого рейсу з міжнародного аеропорту Полтави залишилося трохи більше місяця. Проте ремонт ні летовища, ні самого приміщення аеровокзалу ще не розпочинали – поки визначають, хто цим займатиметься. Так, учора, 26-го березня, під час аукціону обрали імовірного підрядника, який ремонтуватиме будівлю. Ним виявилася фірма, яку підозрюють в розкраданні бюджетних коштів.

Нагадаємо, 7-го березня Департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА оголосив про проведення відкритих торгів на капремонт існуючої будівлі аеровокзалу ПОКП «Аеропорт-Полтава» з улаштуванням міжнародного пункту пропуску. Планували витратити на роботи 26 млн 257 тис. 915 грн.

Учора ж, 26-го березня, розкрили тендерні пропозиції та провели редукціон (торги з пониженням вартості). На торги подавалися лише два учасники:

  • великобагачанське ТОВ «Будівельна компанія “МВ-БУД”», зареєстроване 7 місяців тому;
  • полтавське ТОВ «БК "Центр-буд"», зареєстроване більше 5 років тому.

Під час редукціону вдалося знизити вартість до 25 млн 650 тис. грн – саме цю ціну запропонувало «БК "Центр-буд"». Таким чином, вдалося зекономити 607 тис. 915 грн, тобто на 2,3% від очікуваної вартості. Фірма ж яка, запропонувала нижчу вартість виграла і чекає, коли комісія перевірить всі документи.

Це, звісно, цікаво, проте цікавіше те, що ТОВ «БК Центр Буд» фігурує в кримінальному провадженню щодо розкрадання бюджетних коштів. Так, нещодавно слідчий Полтавського райвідділу поліції Артур Корнійчук отримав від Октябрського райсуду дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які охороняються банківською таємницею по рахунку цієї фірми у ПАТ «Райфайзен банк Аваль».

Виявилося, що наразі щодо ТОВ «БК «Центр Буд» відкрито кримінальне провадження. Під час досудового розслідування встановлено, що службовці цієї фірми, змовившись з посадовцями, які розпоряджаються бюджетними коштами, завищували вартість робіт. Неправдиві дані вносили до документів. Після цього різницю між завищеною та реальною вартістю робіт перераховували підприємству з ознаками фіктивності. Ця фірма вже попросту «відмивала» кошти, переводячи їх в готівку та розподіляючи між учасниками схеми.

«Так протягом 2016-2017 рр. кошти ТОВ “БК “Центр Буд”, отримані від розпорядників бюджетних коштів Полтавської області, в сумі понад 1,1 млн. грн. було перераховано до ТОВ “Файзер Компані”», – йдеться в ухвалі суду.  

При цьому, керівника, бухгалтера та засновника в одній особі ТОВ «Файзер Компані» 9-го серпня 2017 року Подільський райсуд Києва засудив за фіктивне підприємництво і підроблення документів (ч. 5 ст. 27, ч.1 ст. 205, ч.1 ст. 358 КК України). Чоловік отримав покарання 2 роки позбавлення волі із звільненням від відбування покарання.

Зазначимо, наразі ТОВ «БК «Центр Буд» ще не отримав угоду на ремонт аеропорту. Однак, якщо тендерні документи відповідатимуть запитам комісії, то 25 млн 650 тис. грн фірма скоро отримає.

Нагадаємо, злітно-посадкову смугу аеропорту можуть і не відремонтувати до першого рейсу. 

Loading...