img_20221203_112919_703

45-та окрема артилерійська бригада під керуванням полковника Олега Файдюка нині працює на Бахмутському напрямку й допомагала обороняти Соледар. З початку повномасштабної війни до лав цієї бригади стали чимало відважних воїнів і одним з них був Сергій Міщенко.

Про нього Олег Файдюк згадав у інтерв’ю «Українській правді», яке дав поблизу Бахмута.

Один з дивізіонів бригади брав участь у харківській контрнаступальній операції.

«Під Ізюмом, 62-ий дивізіон. І дуже багато роботи зробив 87-ий протитанковий дивізіон. На жаль, там загинув сержант Сергій Міщенко – людина, яка особисто знищила 14 підтверджених танків і 27 одиниць бронетехніки – це БМП, БТР. Ми його документи подали на присвоєння звання Героя України, прижиттєво вручити не встигли».

Сергій Міщенко працював з Javelin. Комбриг запрошував його навчати бійців, а не йти самому в бої, але зупинити Міщенка було складно:

«Це був бог, реально бог. У нього шестеро дітей, він міг взагалі не йти воювати. І ще він був самородком – сам розбирався, як треба діяти. Я вже старався його більше схиляти до того, щоб він учив інших, а не сам завдання виконував. А він завжди рвався вперед. Я йому казав: "Дивись, ти навіть за найкращих розкладів сам усю роботу не зробиш. Навчи 5-10-15 людей, навіть якщо вони по одному танку або БТРу підіб'ють, це вже в сумі буде більше". І він потроху починав вчити.

А потім так вийшло, що в росіян уже не було броньованої техніки на передку – вони розуміли, що західна точна протитанкова артилерія їх нищить – і нашим доводилося заходити в "сіру" зону. І от Міщенко пішов туди і загинув».

Олег Файдюк. Фото – УП

Сергія Міщенка подали на присвоєння посмертного звання Героя України. Керівництво військової частини А0249, у складі якої служив воїн, спрямувало подання про присвоєння йому почесного звання за особисту мужність та самовідданість під час захисту України від російських окупантів. 

Воїн був головним сержант-командиром 1 відділення 3 взводу протитанкових ракетних комплексів 45 окремої артилерійської бригади. Загинув 1 грудня в населеному пункті Ковалівка Сватівського району на Луганщині під час виконання бойового завдання. 

Сергій Міщенко знищив 35 одиниць техніки ворога. 7 з них, зокрема й 4 ворожі танки, які він ліквідував впродовж одного бою. Воїн мав позивний «Бугор», а побратими також назвали його винищувачем танків. За бойові заслуги Сергій Міщенко став повним кавалером ордена «За мужність». У липні нагороджений відзнакою «Хрест бойових заслуг».

7 грудня з героєм прощалися у Полтаві.

Loading...