Дезінфекція рук у супермаркетах – обов’язкова: коли полтавцям можуть відмовити в обслуговуванні

Відтепер, заходячи у супермаркет чи магазин, обов’язково потрібно одягнути одноразові рукавички або дезінфікувати руки. Раніше покупцям це лише рекомендували робити.
Рішення щодо посилення карантинних обмежень ухвалили члени Полтавської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у вівторок, 21 квітня.
Людям без масок і тим, хто не продезінфікував руки чи не одягнув рукавички, працівники мають право відмовити в обслуговуванні.
Під час закупів відвідувачі мають керуватися і рядом інших заборон та рекомендації.


Зі свого боку заклади торгівлі мають визначити працівників, які контролюватимуть те, чи дотримуються відвідувачі чинних обмежень. Вони також повинні слідкувати, щоб кількість людей у приміщенні не перевищувала дозволену правилами карантину: на кожні 10 м² – один клієнт.
Приміщення мають регулярно провітрювати, усі поверхні – дезінфікувати. Також у закладах повинні бути так звані станції гігієни рук: розміщені біля входу дезінфекційні засоби та одноразові рукавиці для клієнтів.
Нагадаємо, 7 квітня усі заклади, що продовжують працювати під час карантину, зобов’язали біля входу застелити дезінфекційні килимки.