Голова Полтавської облради скликає позачергову сесію

Автор: Аліса Куценко, 27 листопада, 13:39

Фото: Олександр Біленький (у центрі)


Як повідомив Олександр Біленький у Фейсбук, у порядку денному – одне «земельне» питання.

Про це він написав у середу, 27 листопада. Так, отримавши 29 підписів депутатів (необхідний мінімум – 28 голосів, тобто третина депутатів), очільник зазначив, що наразі вони визначаються з датою проведення.

«Питання порядку денного – прийняття в першому читанні Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”».

Підписи депутатів (Джерело – сторінка Олександра Біленького у Фейсбук)

Підписи депутатів (Джерело – сторінка Олександра Біленького у Фейсбук)

Підписи депутатів (Джерело – сторінка Олександра Біленького у Фейсбук)

Раніше, як писали «Новини Полтавщини», Олександр Біленький зазначив, що чергову (бюджетну) сесію запланували на вівторок, 24 грудня, адже згідно з бюджетним кодексом вона має відбутися до 25 грудня:

«Думаю, що 24 грудня у нас буде сесія. Поки інших пропозицій з боку облдержадміністрації не надходило. Вони є авторами проєкту Бюджету – головного фінансового документа, який будемо приймати на 2020 рік. За чутками, там зараз відбуваються консультації з департаментами», – сказав Олександр Біленький.

Він додав, що депутатський корпус поки не працює над бюджетом – ні в комісіях, ні у фракціях. Також він звернувся до членів Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування з проханням підготувати свої пропозиції щодо формування обласного бюджету на 2020 рік.

Про те, як голосували нардепи від Полтавщини за земельний закон у першому читанні, ЗМІСТ писав раніше.

Як пише «Укрінформ», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності.

Так, право купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення буде надано громадянам України, територіальним громадам, державі, юридичним особам України.

Разом з тим, до 1 січня 2024 року буде діяти перехідний період. Під час перехідного періоду іноземці та юридичні особи бенефіціарним власником (контролером) яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави не зможуть набувати права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Водночас, вказані вимоги не розповсюджуються на випадки придбання у власність земельних ділянок їх орендарями, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, якщо з часу державної реєстрації юридичної особи – набувача права власності пройшло не менше 3 років.

Опублікована: 27 листопада 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація